نور معرفت
رییس سازمان دارالقرآن خبر داد؛

دوره تربیت طلاب قرآنی با عنوان تبیان تا تبیین

دوره تربیت طلاب قرآنی با عنوان تبیان تا تبیین

نور معرفت: رئیس سازمان دارالقرآن از برگزاری دوره تربیت طلبه قرآنی با عنوان تبیان تا تبیین با هدف جذب و پرورش طلبه های مستعد جهت فعالیت در حوزه های قرآنی از طرف سازمان دارالقرآن کریم خبرداد.حجت الاسلام علی تقی زاده، رییس سازمان دارالقرآن الکریم، ضمن بیان ضرورت جهاد تبیین، به عنوان یک فریضه قطعی و فوری پیش روی جامعه امروز در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: تمامی افرادی که پیشگام جهاد تبیین هستند، بدون شک باید به معارف ناب دین مسلح شوند و طلاب باید از کنشگران اصلی این عرصه باشند.

رییس سازمان دارالقرآن الکریم اظهار داشت: در لبیک به ندای رهبری در جهاد تبیین و برای اقامه کارهای قرآنی، نیاز است در تمامی کشور، یک شبکه عظیم نیروی انسانی از طلاب به وجود آید.

وی ادامه داد: در همین راستا سازمان دارالقرآن کریم با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه و معاونت تهذیب حوزه های علمیه سراسر کشور، دوره تربیت طلبه قرآنی با عنوان «تبیان تا تبیین» را با هدف جذب و پرورش طلبه های مستعد جهت فعالیت در حوزه های قرآنی و زمینه سازی برای لبیک به فریضه قطعی جهاد تبیین را برگزار می نماید.

حجت الاسلام تقی زاده در ادامه اظهار داشت: هدف نهایی از این دوره این است که شبکه ای از طلاب که به معارف قرآنی و مهارت های میدانی مسلح شده اند در سراسر کشور شکل بگیرد و عملیات های بزرگی با این شبکه اجرائی شود.

رییس سازمان دارالقرآن الکریم با اعلان اینکه گام اول این طرح در دو مرحله مجازی و حضوری و به شکل رایگان برای طلاب برادر برگزار می شود، اضافه کرد: مرحله مجازی این دوره از تاریخ ۶ بهمن ماه تا تاریخ ۲۷ بهمن ماه به مدت چهار هفته است و هر پنج شنبه ۳ ساعت فیلم ضبط شده در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد و این افراد تا جمعه شب وقت دارند فیلم ها را ببینند.
وی افزود: در این مرحله اساتید تراز اول کشور مانند حجت الاسلام عابدینی، حجت الاسلام بهجت پور، حجت الاسلام حاج ابوالقاسم، حجت الاسلام قاسمیان، حجت الاسلام پناهیان، حجت الاسلام عالم زاده نوری، حجت الاسلام دسمی، حجت الاسلام صبوحی وحجت الاسلام امینی نژاد بصورت مجازی مباحثی را پیرامون قرآن کریم و روش استفاده از این کتاب آسمانی در حل مسائل زندگی بیان کرده و در آخر مرحله مجازی آزمونی از مباحث برگزار میشود. نفرات برتر مرحله مجازی از استانهای مختلف، متناسب با تعداد شرکت کنندگان هر استان، به شرکت در دوره حضوری دعوت می شوند.
حجت الاسلام تقی زاده بیان کرد: مرحله حضوری به مدت ۱۳ روز از تاریخ ۵ الی ۱۷ فروردین خواهند بود و مخاطبین از اساتید برتر کشوری بصورت حضوری و فشرده بهره مند خواهند شد. بعد از پایان این مرحله و ارزیابی، منتخبین دوره حضوری به عضویت شبکه ملی طلاب قرآنی در خواهند آمد.

وی در مورد مخاطبین دوره مقدماتی تبیان تا تبیین اظهار داشت: در گام اول، طلاب برادر از پایه های ۲ تا ۸ مخاطب اصلی این دوره هستند اما سایر طلاب حوزه های علمیه نیز امکان شرکت در مرحله مجازی را دارند. این دوره مخصوص طلاب برادر طراحی شده است و به زودی دوره ای متناسب با طلاب خواهر، توسط سازمان دارالقرآن الکریم طراحی و اجرا خواهد شد.

رییس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به ادامه این طرح در ماه ها و سال های آتی اظهار داشت: بطور قطع تحقق هدف این دوره، نیازمند استمرار و تدریج است و این دوره گام ابتدایی از یک طرح طولانی مدت دو تا سه ساله است که با اعضای شبکه طلاب قرآنی کشور پیش برده خواهد شد.
وی در اختتام ضمن دعوت از همه طلاب جوان جهت شرکت در این دوره تاکید کرد: این دوره در گام اول برای طلاب برادر مشغول به تحصیل در پایه دوم تا هشتم برگزار میشود مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره تا ۱۰ بهمن ادامه دارد و علاقمندان می توانند به سایت سازمان دارالقرآن الکریم به آدرس telavat.ir مراجعه نموده و در این دوره ثبت نام کنند.


منبع:

1401/11/09
12:26:44
5.0 / 5
235
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد