نور معرفت

مسابقات بسیج یکی از شیوه های نشر قرآن در بین بسیجیان است

مسابقات بسیج یکی از شیوه های نشر قرآن در بین بسیجیان است

به گزارش نور معرفت معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین جزئیات برگزاری مرحله نهایی بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج را شرح داد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین احسان رضایی در این جلسه که بامداد امروز در محل مجتمع فرهنگی حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد، اظهار نمود: در سال ۱۴۰۰ مراحل استانی و شهرستانی بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج برگزار شد ولی مرحله ملی که اواخر سال قبل باید برگزار می شد به خاطر وضعیت کرونایی برگزار نشد و به سال ۱۴۰۱ موکول شد. اما کار بیست ونهمین دوره مسابقات سراسری قرآن از آغاز سال جاری شروع شده است.
وی افزود: مرحله ملی بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج از ۲۱ تا ۲۳ تیرماه برگزار می گردد.
حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه ۲۰۰ نفر از متسابقین در این مرحله نهایی شرکت خواهند کرد، اظهار داشت: مسابقات قرآن از چند جهت حائز اهمیت می باشد، مبحث رشدیافتگی و تربیت یافتگی در بستر قرآن و اسلام از مهم ترین عناصر بسیجی است. تمرکز این مسابقات بر رشد و ارتقای سواد قرآنی عناصر بسیج است.
وی ادامه داد: در دوره های گذشته افرادی که در مسابقات قرآنی ملی شرکت می کردند در این مسابقات قرآن و عترت بسیج هم شرکت می کردند که این مسأله اصلاح خواهد شد و شرکت کنندگان مسابقات قرآن بسیج از این به پس از میان خود عناصر بسیج انتخاب خواهند شد تا در مسابقات شرکت نمایند. این اصلاحیه در سالهای پیش رو صورت خواهد گرفت.
معاون سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: هزار واحد قرآنی بسیج در مساجد برای آموزش عمومی شکل گرفته است و بیشتر از ۱۰۰ دارالقرآن بسیج درحال فعالیت هستند.
وی با اشاره به اینکه این مسابقات افق خویش را ارتقای قرآن آموزی بین عناصر بسیج قرار داده است، اظهار داشت: ۲ هزار نفر در مرحله استانی بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج شرکت کردند و در مرحله ملی و نهایی ۲۰۰ نفر منتخب شده اند. در هفته آتی بین ۱۰ نفر برتر هر رشته رقابت شروع می شود. رشته های حفظ و قرائت و تجوید و ترتیل رشته های انفرادی هستند. در این مسابقات، بخش خانوادگی هم داشتیم که تکالیفی برای پدران و مادران و فرزندان مشخص شده است، هفته آینده ۱۰ خانواده رقابت خواهند کرد و از سه خانواده تقدیر خواهد شد. در بخش گروهی هم ۱۰ گروه به رقابت خواهند پرداخت.
وی خبر داد: همینطور بخش ویژه تحت عنوان ایده ها و خلاقیت ها در این مسابقات به راه افتاده است که محتوای آن در ارتباط با روش های مختلف حفظ قرآن و راه اندازی مراکز قرآنی است.
به قول حجت الاسلام رضایی در این دوره از مسابقات از یک تیم داوری که داوران بین المللی هستند دعوت شده است و از ابتدا تا انتهای مسابقات، داوری فقط با یک تیم ثابت انجام شده است.
معاون سازمان بسیج مستضعفین در انتها اظهار داشت: مرحله نهایی مسابقات قرآن و عترت بسیج در مجتمع فرهنگی ۵آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار می شود.
منبع:

1401/04/16
12:19:23
5.0 / 5
381
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد