نور معرفت

جلد سوم تفسیر موضوعی التنزیل و التأویل در الجزایر منتشر گردید

جلد سوم تفسیر موضوعی التنزیل و التأویل در الجزایر منتشر گردید

جلد سوم تفسیر موضوعی «التنزیل و التأویل» نوشته نورالدین ابولحیه، اندیشمند الجزایری تحت عنوان «القرآن و تحریف الغالین» چاپ و منتشر گردید.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنابر گزارش ارسالی از رایزنی فرهنگی ایران در الجزایر؛ جلد سوم تفسیر موضوعی «التنزیل و التأویل» نوشته نورالدین ابولحیه، اندیشمند الجزایری منتشر گردید. این تفسیر روشی نو در ارائه مفاهیم قرآنی در قالب داستان بلند است.
جلد سوم این تفسیر تحت عنوان «القرآن و تحریف الغالین» در ۸۵۲ صفحه در الجزایر منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
تفسیر «التنزیل و التأویل» در هر جلد به یک موضوع پرداخته و تمامی آیات قرآنی مربوط به آنرا در کنار احادیث نقل شده از پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) در قالب داستان بلند ارائه می کند.
مؤلف کتاب در تبیین هدف از تدوین این جلد کتاب نوشته است: این سلسله در سه قسمت تلاش می کند تا خطاهای بزرگی را که در تعامل با قرآن کریم برای تعدادی از مسلمانان پیش آمده است ؛ تصحیح کند، تعدادی از مسلمانان بجای تأمل و تدبر در اهداف، پیام ها و مقاصد قرآنی به تعدادی از علوم حاشیه ای بهای بسیار داده و از فهم حقیقی آیات قرآن بازمانده اند.
آنها بیش از محتوای قرآن به پوسته آن مشغول شده اند و در علومی مثل: رسم الخط، قرائت، تجوید، اسباب نزول، اماکن نزول و مصادق نزول غلو کرده بهای بیش از اندازه داده اند. از این راه دروغ ها، تحریف ها و خرافه های بسیار وارد تفسیر قرآن کرده اند.
نورالدین ابولحیه در این تفسیر تلاش می کند ضمن اذعان به اهمیت علوم فوق، آنها را در جایگاه مناسب خود نشانده و بیش از اطلاعات ظاهری قرآن، عمق معانی، اهداف و مقاصد کتاب آسمانی قرآن را مدنظر قرار دهد.
در منطقه شمال آفریقا، علوم قرائت، رسم الخط، تجوید و... از اهمیت بسیار برخوردار و بیشتر تألیفات مؤلفان قرآن دراین زمینه ها است و انتشار تفسیری تدبری و موضوعی، پدیده ای کاملا نو در منطقه بشمار می رود.1400/07/22
12:40:44
5.0 / 5
867
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد