نور معرفت

چه افرادی در چاه خسارت سرنگون نمی شوند؟

چه افرادی در چاه خسارت سرنگون نمی شوند؟

به گزارش نور معرفت قم استاد حوزه علمیه اظهار داشت: انسان هایی در دنیا و آخرت ضرر نمی کنند که چهار دستمایه ایمان، انجام کارهای درست و مثبت، به کار گرفتن زبان در سفارش دیگران به درستی، راستی و حقیقت و چهارم این که سفارش به یکدیگر برای شکیبایی در مشکلات و رنج ها را داشته باشند.


حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان در سخنرانی حرم حضرت معصومه (س) ضمن اشاره به این که بدون ایمان و عمل صالح زندگی جز خسارت چیزی نصیب انسان نمی کند، اظهار داشت: خداوند در قرآن به زمان سوگند خورده است؛ چونکه زمان یک ظرف بسیار با ارزش است و انسان می تواند در این ظرف کم نظیر ایمان و عمل صالح کسب کند.
وی با اشاره به اینکه خداوند به زمان قسم خورده است که همه انسان ها در چاه خسارت سرنگون خواهند شد، اظهار داشت: فقط انسان هایی در دنیا و آخرت ضرر نمی کنند که چهار دستمایه داشته باشند که یکی ایمان است، دوم انجام کارهای درست و مثبت، سوم به کار گرفتن زبان در سفارش دیگران به درستی، راستی و حقیقت و چهارم این که یکدیگر را در مشکلات، رنج ها و کمبودها سفارش به شکیبایی کنند.
استاد حوزه علمیه ضمن اشاره به روایتی از امام رضا (ع) که دنیایی از معارف را در خود جای داده است، اضافه کرد: امام هشتم (ع) می فرمایند «قلم خداوند چیزی ننوشت مگر به تحقق سعادت و خوشبختی برای کسی که مؤمن شد و عملش بر مبنای تقوا بود و تیره بختی و شقاوت در دنیا و آخرت برای کسی که یک ذره ایمان ندارد و کافر به حقایق است و از گناه و مخالفت با خدا خسته نمی شود».
وی ضمن اشاره به عظمت کتاب نهج البلاغه اظهار نمود: در خطبه ۱۵۲ نهج البلاغه امیرالمؤمنین (ع) مؤمن واقعی را معرفی می کنند به این صورت که می فرمایند موجودات خداوند سه گروه اند که گروه اول چهارپایانی هستند که تمام تلاش و همتشان شکمشان است و بهشت و جهنم برایشان مفهوم ندارد، گروه دوم زنانی هستند که تمام همتشان زینت ها و تجملات دنیایی و فساد در دنیا است که محروم از بهشت و سزاوار دوزخ هستند.
حجت الاسلام و المسلمین انصاریان افزود: حضرت می فرمایند گروه سوم اهل ایمان هستند که مرد و زنشان مهربان هستند و اهل تندی و خشونت با خود، خانواده و مؤمنان دیگر نیستند، اهل فروتنی و تواضع هستند و اهل ترس از عظمت و عدالت خدا هستند و خویش را ایمن از دوزخ نمی دانند که آثار زیادی در زندگی دارد.
منبع:

1400/04/09
21:53:17
5.0 / 5
1072
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد