نور معرفت
آیت الله حسینی بوشهری:

خیلی از مردم درباب وضعیت مالی طلاب تصور غلط دارند

خیلی از مردم درباب وضعیت مالی طلاب تصور غلط دارند

به گزارش نور معرفت قم رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با قدردانی از برنامه ها و کارهای مرکز خدمات در پشتیبانی از حوزویان اظهار داشت: از رویکرد هدفمندی و راهبردی و همین طور داشتن جامعیت در فکر و طرح در مرکز خدمات تشکر می کنم و امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند.


آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین میرمحمدی با قدردانی از برنامه ها و کارهای مرکز خدمات در پشتیبانی از حوزویان اظهار داشت: از رویکرد هدفمندی و راهبردی و همین طور داشتن جامعیت در فکر و طرح در مرکز خدمات تشکر می کنم و امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند.
وی با تاکید بر اهمیت رابطه بیشتر مرکز خدمات و مرکز مدیریت حوزه های علمیه اشاره کرد: ارتباط و هماهنگی بیشتر دو مرکز، موجب نظم بخشیدن به امور و نیز خدمت رسانی مطلوب تر به طلاب خواهد شد.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به سطح زندگی طلاب اشاره کرد: عده ای از مردم گمان می کنند که تمام امکانات دست طلاب است و آنها در رفاه کامل زندگی می کنند درحالی که اینگونه نیست و سطح زندگی طلبه ها از سطح زندگی متوسط جامعه خیلی پائین تر است.
آیت الله حسینی بوشهری مرکز خدمات را یک پشتوانه باارزش دانست و اضافه کرد: وظیفه مرکز مدیریت تعلیم و تربیت طلاب و وظیفه مرکز خدمات پشتیبانی و پشتیبانی از طلاب می باشد. هر چه حوزه از نظر علمی و مرکز خدمات از نظر پشتیبانی، با یکدیگر همراه باشند، انتظار حوزه پویاتری را خواهیم داشت.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه افزود: اگر این حمایت و پشتیبانی هدفمند باشد موجب رشد علمی و پژوهشی طلاب می شود. به عبارت دیگر باید دنبال نماییم که در قبال این حمایت چقدر طلاب پیشرفت کرده اند و اوضاع درسی آنها را رصد نماییم.
امام جمعه قم مرکز خدمات و مرکز مدیریت را مکمل هم دانست و اشاره کرد: بااینکه مرکز خدمات یک مرکز مستقل و زیر نظر مقام معظم رهبری است اما فلسفه وجودی مرکز خدمات، حمایت و پشتیبانی از مرکز مدیریت و مراکز حوزوی است.
نمایند مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه طلاب مرزبانان دین اسلام هستند و خدمت به آنها یعنی خدمت به اسلام، اضافه کرد: خدمت رسانی به طلاب دارای افتخار بالا و اجر بسیار بالاتری است و افرادی که در این حوزه خدمت می کنند زحماتشان از دید خداوند دور نخواهد ماند.
وی با اعلان اینکه تقسیم کار درست و منطقی برمبنای شرح وظایف باید مورد توجه قرار گیرد، اشاره کرد: اگر مسئولین با هم برنامه ریزی کنند و خروجی برنامه یک چیز بشود، اختلاف و منازعه ای پیش نمی آید و خدمت رسانی بهتری می توانند انجام دهند.
در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین میرمحمدی رییس جدید مرکز خدمات به گزارشی از کارهای مرکز خدمات پرداخت و اظهار داشت: اقدامات مناسب و سامانه های خوبی به وجود آمده است تا طلاب نیازی به مراجعه حضوری به مرکز نداشته باشند و بصورت مجازی امور خودرا پیگیری کنند که باید چنین اقدامات و ابتکاراتی در این مرکز ادامه یاید.
وی با اشاره به مستقل بودن مرکز خدمات اشاره کرد: این استقلال به این معنا نیست که یک نگاه رقابتی و دوگانگی در حوزه علمیه ایجاد شود بلکه تمامی مراکز باید یک هم افزایی و وحدت و اتفاق نظر داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین میرمحمدی با اشاره به رایزینی هایی که با وزارت مسکن، بنیاد مسکن و ستاد اجرائی صورت گرفته، اظهار داشت: ما مقرر است حدود 1000 خانه برای طلاب واجد شرایط در سراسر کشور درست نماییم.
وی در ادامه اظهار داشت: برای هم افزایی و هماهنگی، جلساتی با مرکز مدیریت و جامعة المصطفی العالمیة داشته ایم و این هم افزایی در برنامه ها و جلوگیری از موازی کاری ها بین مراکز مطلوب است.
حجت الاسلام و المسلمین میرمحمدی همین طور به معرفی برنامه های دیگر مرکز خدمات همچون بخش های فرهنگی، معیشت و کارآفرینی، صندوق قرض الحسنه و سلامت و امور بیمه پرداخت.
منبع:

1400/03/10
23:03:41
5.0 / 5
518
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد