نور معرفت
استاندار لرستان:

حجاب و عفاف به رشد و تعالی جامعه كمك می نماید

حجاب و عفاف به رشد و تعالی جامعه كمك می نماید

لرستان استاندار لرستان اظهار داشت: حجاب و عفاف به رشد و تعالی جامعه کمک می نماید.


سید موسی خادمی در ستاد راهبری و هماهنگی حجاب و عفاف که نهم اسفندماه برگزار شد، با اشاره به سفر هیات بازرسی سازمان اجتماعی کشور ابراز امیدواری کرد: با این برنامه موضوع حجاب و عفاف بیش از گذشته در استان گسترش و ترویج یابد.
وی با بیان اهمیت حجاب و عفاف و نقش سازنده آن در تکمیل صفات عالیه و یا برعکس تخریب و انحطاط جوامع در صورت سهل انگاری، اظهار نمود: حجاب و عفاف جدا از باورهای دینی می تواند به رشد و تعالی جامعه کمک نماید و مهم این است که این مساله در سطح جامعه تقویت و گسترش یابد.
استاندار لرستان اشاره کرد: موضوع حجاب هم جنبه فردی دارد و هم جنبه اجتماعی و در بخش دوم وظیفه دولت و نظام اجتماعی کاملاً مشخص است.
خادمی وظیفه دولت اسلامی را رشد اجتماعی و آگاهی بخشی به انسان ها دانست و افزود: ما باید نقص ها را شناسایی نماییم و آنچه را که مورد تاکید نظام اسلامی است در جامعه نهادینه نماییم.
وی با تاکید بر لزوم ترویج کارهای فرهنگی در زمینه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، بیان کرد: در این راه با دو گروه مواجهیم؛ گروهی که آگاهی و دانش لازم را ندارند که باید در مقابل ایستادگی آنان کار فرهنگی انجام داد و گروه دوم افرادی هستند که عمداً و قصدا بدحجابی را ترویج می کنند که در این مورد باید برخورد لازم را به عمل آورد.
استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت مراعات حجاب و عفاف در ادارات و فضای دولتی و عمومی اضافه کرد: وظیفه دستگاه های اجرائی مختلف همچون اداره کل صمت و میراث فرهنگی و... است که نظارت لازم را در فضاهای عمومی مثل بازارها، هتل و اماکن گردشگری و... انجام دهند تا کار متناسب با فرهنگ صورت گیرد.
خادمی با اشاره به ظرفیت لباس های محلی، اضافه کرد: باتوجه به حضور زنان لرستان در عرصه های مختلف در ادوار گذشته، لباس محلی طوری طراحی شده که حتی علاوه بر باورهای دینی از نظر عرف، تقریباً پوشش را ایجاد خواهدنمود.
وی تاکید کرد: ترویج این مساله در هر منطقه در دستور کار شورای حجاب و عفاف کشور قرار گیرد.
خادمی درباب تولید لباس مناسب بافرهنگ ایرانی در بازار، اظهار نمود: این مساله باید با اعمال نظارت لازم موردتوجه تولیدکنندگان در سطح ملی قرار گرفته و در سطح استان نیز رعایت شود.1399/12/10
22:16:25
0.0 / 5
986
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد