نور معرفت
به همت جامعه ایمانی مشعر صورت گرفت؛

بررسی مبانی فقهی و علمی سقط جنین در صحیفه ایران جوان

بررسی مبانی فقهی و علمی سقط جنین در صحیفه ایران جوان

به گزارش نور معرفت صحیفه که عنوان جزوات موضوعی مشعر است، به موضوع هایی مانند استکبارستیزی، تشکیلات، وحدت اسلامی، ثقلین، سبک زندگی اسلامی و … می پردازد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، سید مهدی هاشمی از تولید صحیفه ایران جوان ۳ اطلاع داد و عنوان کرد: برای رسیدن به هیأت تراز انقلاب اسلامی، نیازمند مباحث و موضوع هایی هستیم که باآنکه مستقیماً با هیأت ارتباطی ندارند، اما غفلت از آن سبب دور ماندن و انحراف از مسیر می شود. بنابراین «صحیفه» که عنوان جزوات موضوعی مشعر است، به موضوع هایی مانند استکبارستیزی، تشکیلات، وحدت اسلامی، ثقلین، سبک زندگی اسلامی و … می پردازد. چهل و دومین شماره از صحیفه که به مبحث جمعیت پرداخته است، با عنوان «نجات فرشتگان» به بحث اسقاط جنین و بررسی فقهی و علمی آن پرداخته است.
وی اضافه کرد: مشکل اصلی جامعه ای که مرتکب اسقاط جنین می شود، این است که جنین را انسان نمی پندارد و برای آن احترامی قائل نیست و حال آنکه به محض صورت گرفتن لقاح، مرتبه ای از وجود انسانی کلید خورده و محقق شده است و اسقاط جنین از همان لحظه انعقاد نطفه، قتلِ مرتبه ای از وجود انسان است.
مسئول دفتر منشورات جامعه ایمانی مشعر افزود: همانگونه که قتلِ یک انسان کامل از دیدگاه شریعت، اخلاق و انسانیت زشت شمرده می شود، سلب حیات از یک جنین نیز، میزانی از همان زشتی را داراست، اما با این وجود شاهد می باشیم که سالانه ۲۵۰ هزار تا ۸۰۰ هزار جان، در چارچوب سقط جنین، سلب می شود.
از این رو متن حاضر که حاصل تلاش گروه پژوهشی - فرهنگی حرمت حیات با همکاری تعدادی از پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی شامل پژوهشگران اخلاق، فقهی، حقوقی، پژوهشگران اجتماعی، پزشکان متخصص و کنش گران حقوق جنین می باشد، به بررسی زوایای علمی مبحث پرداخته و تلاش می کند راهی را برای پاسداشت حرمت جان جنین های بی پناه در کنار منزلت و سلامت مادران و نوزادان جستجو کند.


منبع:

1399/12/08
15:29:17
0.0 / 5
1123
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد