نور معرفت
مدیر كل سازمان تبلیغات استان تهران:

امروزه سرود، جریانی زنده در فرهنگ ما است

امروزه سرود، جریانی زنده در فرهنگ ما است

به گزارش نور معرفت حجت الاسلام سهرابی اظهار داشت: امروزه سرود جریانی زنده در فرهنگ ما است و ما کارکردهای سرود را در روزهای کرونا شاهد بودیم.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام سهرابی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در اختتامیه جشنواره سرود «رفیق خوشبخت ما» که بامداد امروز هشتم بهمن ماه ۱۳۹۹ در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: سرود از مردمی ترین مصنوعات هنری است که با طیف وسیعی از مردم ارتباط برقرار کرده است.
وی افزود: یکی از خاصیت های سرود عدم نیاز به آلات موسیقی است گرچه همراهی موسیقی در برخی از فرازها سبب زیبایی می شود اما ماهیت و حیات سرود به موسیقی بستگی ندارد. اجرای دسته جمعی و همگانی از دیگر خاصیت های سرود است. سرود همین طور بیان کننده حس و حال سخن مردم است.
سهرابی اضافه کرد: سرود از قدیم رسانه قوی و پیام رسانی پرکاربرد بوده است و مدتی این رسانه با ظهور و بروز شبکه های رسانه ای جدید ضعیف شده بود.
وی افزود: امروزه سرود جریانی زنده در فرهنگ ما است. ما کارکردهای سرود را در روزهای کرونا شاهد بودیم. در این ایام گروه های سرود در قالب نماهنگ و حضور میدانی به اجرای برنامه های مختلف پرداختند. ما نیز باید این فرصت را قدر بدانیم و از این ظرفیت استفاده نماییم.
حجت الاسلام سهرابی با تکیه بر نیازسنجی فضای جامعه اظهار داشت: ورود گروه های سرود به سمت نیازهای امروز مردم باید مورد توجه قرار گیرد. گروه های سرود می توانند پیشگام در تولید و خلق پیام هایی نو در سطح جامعه باشند.
وی افزود: در استان تهران چندین آثار قابل توجه ساخته شده است. سرود به کمک قالب های فرهنگی در می آید و در عرصه های پر خطر می توان از آن در جهت خلق پیام های بدیع استفاده نمود.


منبع:

1399/11/09
15:52:25
0.0 / 5
884
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد