نور معرفت
حجت الاسلام عزت زمانی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی:

تشكل ها جلوه ای از حلقه های واسطه میان امام و امت هستند

تشكل ها جلوه ای از حلقه های واسطه میان امام و امت هستند

به گزارش نور معرفت معاون فرهنگی سازمان تبلیغات در مراسم انتخابات مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی اظهار داشت: آن چیزی که در این تشکل ها مهم می باشد گره خوردن و هم افزایی این تشکل ها با یکدیگر و باور به تحول عظیم است.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، انتخابات مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی با حضور حجت الاسلام عزت زمانی معاون فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی و حجت الاسلام باباخانی مدیرکل تشکل های دینی در سازمان در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی شهدای هفتم تیر انقلاب اسلامی برگزار گردید. حجت الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی در ابتدای این جلسه اظهار نمود: نظامات و تشکل های انقلابی پس از انقلاب تابحال اتفاقات مختلفی را تجربه کردند و این تجربه ها توشه فعالیت این تشکل ها برای آینده شده است. وی افزود: زمانی کار تشکیلاتی توسط مردم و به رهبری امام امت در جبهه های نبرد دفاع مقدس شکل گرفت اما پس ازآن، عدم تجربه کافی و یا شاید نفوذ بعضی از تفکرات سبب شد تا تفکر دولتی غلبه ی ویژه ای به نظامات مردمی پیدا کرد. معاون فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی افزود: طی حرکات مردمی این چنینی بسیج حرکات و تفکرات انقلابی و مردمی را هدایت کرد که به نظر جریان موفقی بود اما به علت داشتن نظام دستوری نمی توانست تمامی ظرفیت ها را به خود جذب نماید و اگر توانایی این امر را داشت اساسا ظرفیت خیلی خوب و قدرتمندی را تشکیل می داد. حجت الاسلام عزت زمانی افزود: در این زمان با راهبرد رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و بزرگان این نظام، نظامات و تشکل ها و جمعیت های میان تخصصی با انتخابات و یک شکل خاص آغاز به فعالیت کردند که این مهم به برکت مواجهه مستقیم با دشمن در این حوزه بود. وی خاطرنشان کرد: شاید نقدها و اشکالاتی هم به این تشکل ها وارد بود اما همین نکته که فعالیت ها به جای اقدام فردی، به صورت تشکیلاتی انجام می شد خود اتفاق مهم و خوبی بود. عزت زمانی افزود: آن چیزی که در این نظامات و تشکل ها مهم می باشد گره خوردن و هم افزایی این تشکل ها با یکدیگر و باور به این تحول عظیم است ازاین رو باید جمع هایی فرهیخته مانند همین جمع نسبت به مدیریت این تشکل ها و صدمه شناسی آنها برای حرکت به سمت تحول آینده اقدام نمایند. معاون فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار نمود: من اعتقاد دارد که این تشکل ها جلوه ای از حلقه های واسطه میان امام و امت هستند، شاید این امر به تمام معنا و با تمام ضوابط آن انجام نشود اما حقیقت این است که این جمع بعنوان واسطه میان امام و امت تلاش خوبی داشته است. وی بیان داشت: البته آفت هایی گرفتار کار تشکیلاتی است که امیدواریم تشکل های این چنینی با تشکیل اتاق فکر و هم افزایی و تشکیل هیئت های اندیشه ورز از این گره ها عبور کرده و نجات پیدا کنند. عزت زمانی عنوان کرد: شاید سازمانی شدن نوعی آفت باشد که در آن و در بعضی اوقات؛ اقدامات سازمانی بر هدف اصلی غلبه کرده و آنرا تحت الشعاع قرار می دهد همینطور آفت بعدی هم سیاسی شدن و جناحی شدن است که گاهی اوقات و به دنبال یک سری اتفاقات مالی و مخصوصاً در زمان انتخابات این آفت دامن گیر تشکل های فرهنگی و دینی می شود و امیدواریم که شما درگیر این مشکلات نشده و امید کسانی را که چشم امیدشان به شماست را نا امید نکنید. حجت الاسلام عزت زمانی ضمن اشاره به نقش تشکل ها و جمعیت های فرهنگی تصریح کرد: کمک به توسعه حلقه های میانی و کمک به رشد نیروی انسانی مؤثر از وظایف این تشکل ها خواهد بود.
در ادامه جلسه حجت الاسلام مجید باباخانی مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: این جلسه یک آغاز برای حرکتی بزرگ است و همه طرح ها و اقدامات از دل این جمع بیرون خواهد آمد. وی با تاکید بر اهمیت این مجمع افزود: اگر مجموعه های فرهنگی استان ها بتوانند ارتباط وسیعی با مجمع فرهنگی تبلیغی برقرار کنند این مجمع مهم ترین تشکل سازمان تبلیغات اسلامی خواهد بود. باباخانی افزود: مبحث رسانه بسیار حائز اهمیت می باشد و کمتر در دستگاههای جهادی و تشکیلاتی به آن توجه می شود و پیوست رسانه ای در حرکت های جهادی و تشکیلاتی مبحث مهمی است که ما از طرف آن شکست می خوریم چونکه یا نمی توانیم کاری که انجام شده را به خوبی نشان دهیم و یا نمی توانیم به وسیله رسانه آنرا در جامعه گسترش دهیم و فعالیت هایمان محدود به تبلیغ چهره به چهره خواهد ماند. حجت الاسلام باباخانی در انتها تصریح کرد: مبحث و محور بعدی تربیت نیروی انسانی برای نسل بعدی است و مجموعه ای موفق است که برای نسل بعدی خود فکر کند و برنامه ریزی داشته باشد. گفتنی است، در انتها این جلسه حجت الاسلام مهدوی ارفع بعنوان رئیس؛ محمد حسین طبرستانی بعنوان نایب رییس و حجت الاسلام عسگری بعنوان دبیر مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی انتخاب شدند.


منبع:

1399/10/19
12:32:49
0.0 / 5
1217
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد