نور معرفت
درقالب نشست های تخصصی پنج روزه؛

اساتید و دانشگاهیان جهان اسلام در پیاده روی اربعین گردهم می آیند

اساتید و دانشگاهیان جهان اسلام در پیاده روی اربعین گردهم می آیند

به گزارش نور معرفت گردهمایی اساتید و دانشگاهیان جهان اسلام همزمان با پیاده روی اربعین در نجف و كربلا برگزار می گردد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، این نشست های پنج روزه با هدف شبكه سازی دانشمندان جهان اسلام و ایجاد بسترهای مطالعات و همكاریهای علمی در محورهای اربعین پژوهی برگزار می شود و بیشتر از ۵۰ مقاله و سخنرانی علمی با مشاركت دانشمندان برجسته جهان اسلام از كشورهای مختلف عرضه خواهد شد.
این گردهمایی با مشاركت اتحادیه اساتید عراق و همینطور مراكز علمی و پژوهشی كشور برگزار می گردد. همكاران علمی این همایش شامل دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه صدا و سیما، مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها، انجمن علمی حوزه و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، معاونت بین الملل بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت و اساتید سایر دانشگاه های كشور هستند.
همینطور با همكاری اتحادیه اساتید دانشگاه های عراق با همكاری دانشگاه كربلا، دانشگاه مستنصریه، دانشگاه واسط، دانشگاه بغداد، كوفه و سایر دانشگاه كشور اساتید برجسته عراقی در این همایش مشاركت خواهند داشت.
نشست تخصصی رسانه به مدیریت دانشگاه صدا و سیما، اتحادیه رادیو و تلویزیون جهان اسلام و رسانه های كشور اسلامی در روز ۱۹ صفر در كربلا با حضور اساتید برجسته حوزه رسانه برگزار می شود و به بررسی ظرفیت های رسانه های خواهند پرداخت.
علاوه بر این نشست تخصصی علوم انسانی و اجتماعی با همكاری دانشگاه امام صادق(ع) و اتحادیه اساتید عراق و ایران در ایام ۱۸ و ۱۹ صفر در شهر كربلا برگزار می شود.
همینطور نشست های علمی بانوان، شب شعر آیینی، محفل قرآنی همچون برنامه های كمیته فرهنگی اربعین در این همایش بین المللی اربعین است.
این نشست ها در تاریخ ۱۳ الی ۱۵ صفر در شهر نجف و همینطور ۱۷ الی ۱۹ صفر در شهر كربلا برگزار می گردد.
همچون محورهای همایش بررسی موضوعات فرصت های اربعین از نگاه علوم انسانی و اجتماعی، اربعین و قدس شریف، اربعین و تمدن نوین اسلامی، گفتمان مقاومت، پیام جهانی اربعین، الگوی اربعین در تمدن جهان اسلام، بررسی مسائل جهان اسلام، بررسی نسل چهارم و گام دوم انقلاب، اربعین و فناوری اجتماعی، بررسی ظرفیت های بین المللی اربعین، ظرفیت های ارتباطاتی و رسانه ای اربعین است.
كلیه اساتید و نهادهای علمی و پژوهشی و فرهنگی علاقمند كه در مراسم عظیم پیاده روی اربعین حضور دارند می توانند در این جلسه های علمی و پژوهشی شركت نمایند و یا برای اعلام حضور یا ارسال چكیده سخنرانی به سایت زیر رجوع كنند.
http: //alarbaeen.ir/home/int_form1398/07/18
14:21:04
5.0 / 5
4281
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد