نور معرفت

بررسی چالش های مربوط به آزادی دین و اقلیت های دینی در تفلیس

بررسی چالش های مربوط به آزادی دین و اقلیت های دینی در تفلیس

به گزارش نور معرفت نشست بررسی «چالش های مربوط به آزادی دین و اقلیت های دینی» از جانب مدافع عمومی و شورای ادیان مدافع عمومی گرجستان برگزار و سفارش های جدید قانونگذاری در سال ۲۰۲۰ ارائه شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نشست «بررسی چالش های مربوط به آزادی دین و اقلیت های دینی» با حضور نمایندگان اقلیت های دینی همچون مسلمانان از جانب مدافع عمومی گرجستان و شورای ادیان مدافع عمومی گرجستان برگزار گردید و برگزارکنندگان سفارش هایی را که در سال ۲۰۲۰ در مورد چالش های مربوط به آزادی دین و اقلیت های مذهبی تنظیم شده بود، عرضه دادند.
این نشست توسط رئیس مرکز تحمل، بکا میندیاشویلی اداره می شد. این سفارش ها به سازمان های دولتی و رسانه ها پرداخت و مواردی چون تنظیم قانونگذاری آزادی دین، ابتکار مربوط به قانون دین، قانون تبعیض آمیز، بودجه سازمان های مذهبی، جرم با انگیزه عدم تحمل، جبران خسارت، مأموریت آژانس دولتی امور دینی، مسائل مربوط به دارایی، عبور از مرز و آموزش و پرورش و رسانه ها را پوشش می دهد.
نینو لومجاریا، رئیس مرکز مدافع عمومی گرجستان در سخنرانی خود به ارائه گزارشی از فعالیتهای شورای اقلیت های دینی پرداخت و اظهار داشت: این شورا از بدو تأسیس تابحال در زمینه حفاظت و تقویت آزادی دین در کشور فعالیت می کند. نتیجه تلاشهای فعال شورای اقلیت های دینی و مدافع عمومی سبب شده امروز روحانیون همه اقلیت های دینی بتوانند بدون تبعیض، خدمات مذهبی مورد نیاز زندانیان را عرضه کنند.
وی ادامه داد: امروز، شورا سومین سند استراتژیک را از زمان تأسیس خود عرضه کرده است که به وضوح وضعیت آزادی مذهب و اعتقادات در کشور گرجستان را توصیف می کند و سفارش هایی را در مورد مراحلی که باید علاوه بر این صورت گیرد، عرضه می دهد.
نینو لومجاریا در ادامه سخنان خود، از آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده آمریکا و انجمن ملل متحد برای پشتیبانی آنها از مرکز تحمل و شورای ادیان طی سال های گذشته تشکر کرد.
لورا برگر، معاون مدیر دفتر دموکراسی، حکمرانی و توسعه اجتماعی در مورد اهمیت همکاری با مدافع عمومی و اجرای سفارش ها در روند ایجاد یک محیط دموکراتیک و مدارا در کشور صحبت کرد.
کارشناس ماکو غوتادزه و بوریس چارایا، کشیش کلیسای ظهور هفتمین روز در مورد چارچوب قانونگذاری، حقوق مالکیت و بازپرداخت و همینطور مشکلات عبور از مرز برای ادبیات مذهبی سخنرانی کرد.
جورجی گوتسیریدزه و گورام ایمرلیشویلی، کشیش کلیسای انجیل ایمان در مورد قانون مبارزه با تبعیض و تحقیق در مورد جرایم نفرت سخنانی بیان کرد.
نینو تسینتسدزه، کارشناس و اسقف کلیسای باپتیست انجیلی گرجستان، روسودان گوتسیریدزه به بیان سخنانی در مورد رسانه ها و آموزش پرداخت و در ادامه، کشیش کلیسای انجیلی گرجستان، نتایج مطالعه سیاست دولت در مورد آزادی دین را عرضه داد.1399/07/08
13:09:18
5.0 / 5
1308
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد