نور معرفت

برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز 2000 امامزاده با رعایت نكات بهداشتی

برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز 2000 امامزاده با رعایت نكات بهداشتی

به گزارش نور معرفت رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاكید بر اینكه امامزادگان یكی از علائم تاریخی اعتقاد به امامت در كشورمان هستند، خاطرنشان كرد: سال جاری در فضای باز ۲ هزار امامزاده با رعایت نكات بهداشتی مراسم عزاداری برگزار می گردد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در نشست هم اندیشی با هیئت امنای بقاع متبرکه که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، با تاکید بر اینکه هیئات مذهبی پرچم دار محبت به خاندان (ع) هستند، اظهار نمود: محبت به خاندان (ع) ریشه در اعتقادات ایرانی ها دارد.

خاموشی با اشاره به اینکه سال جاری در فضای باز ۲ هزار امامزاده با رعایت نکات بهداشتی برنامه عزاداری برگزار می شود، اظهار داشت: تمامی این ۲ هزار بقعه متبرکه در ۲ هزار نقطه کشور باید در جهت تعظیم شعائر حسینی قدم بردارند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه ما به اقتضای زمان مأموریت های ویژه ای داریم، خاطرنشان کرد: راجع به محرم سال جاری با عنایت به ضرورت مقابله با کرونا بهتر است مراسم عزاداری با رعایت پروتکل ها در فضای باز امامزاده ها برگزار گردد.

خاموشی با اشاره به اینکه امامزادگان یکی از علائم تاریخی اعتقاد به امامت در کشورمان هستند، خاطرنشان کرد: به استثنای حرم های امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، تمامی بقاع متبرکه تحت مدیریت سازمان اوقاف و امور خیریه هستند که این اماکن مقدس هم بر مبنای ماده ۵ اوقاف توسط امین ها اداره می شود.

وی با اشاره به اینکه اگر مکتب ایثار و شهادت در انقلاب اسلامی نبود، قدرت مبارزه با استکبار جهانی به وجود نمی آمد، تصریح کرد: عزت ما بر همان خط سرخ شهادت است.

رئیس هیات امنا سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه اگر حسینی هستیم با یزید زمان نمی توانیم سازش نماییم، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همانند نامش، رفتار و اهداف حسینی دارد.
منبع:

1399/05/29
13:30:40
5.0 / 5
2075
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد