نور معرفت
باحضور مدیران نهادهای مشاركت كننده؛

جلسه هماهنگی طرح فراگیری قرآن ۱۴۵۴ برگزار گردید

جلسه هماهنگی طرح فراگیری قرآن ۱۴۵۴ برگزار گردید

به گزارش نور معرفت دومین جلسه هماهنگی طرح تابستانی فراگیر قرآن ۱۴۵۴ با حضور مدیران مشاركت كننده درطرح در سالن جلسات شبكه رادیویی قرآن برگزار گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، جلسه هماهنگی طرح تابستانی فراگیر قرآن ۱۴۵۴ با حضور مدیران مشارکت کننده درطرح برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه، مجتبی ایزدی مدیر شبکه رادیویی قرآن و دبیر شورای معارف صدا با تشکر از اقدامات صورت گرفته، هدف از تشکیل جلسه را بیان گزارش عملکرد نهادها و هم بررسی پیشنهادها برای تداوم طرح های فراگیر قرآنی اعلام نمود.
سپس گزارش عملکرد اقدامات انجام شده در ۴معاونت سیما، صدا، استان ها و فضای مجازی و هم سایر نهادهای مشارکت کننده در ارتباط با طرح تابستانی قرآن ۱۴۵۴ عرضه شد.
در ادامه اعضا نظرات خویش را درباره تداوم طرح در سایر فصول عرضه دادند:
حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور بر بهره مندی از شرایط موجود و تدوام طرح با محوریت کتابهای قرآن مدارس با حضور ۵/۱۵ میلیون دانش آموز تصریح کرد و خاطرنشان کرد در شرایط فعلی ناشی از انتشار ویروس کرونا، نقش محوری رسانه ملی در توسعه فرهنگ قرآنی در کشور حیاتی و محوری است.
سپس محمد مهدی عزیززاده مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر آمادگی کامل وزارتخانه و ادارات کل فرهنگ استان ها در جهت همکاری با طرح های قرآنی تاکید و آمادگی بهره مندی عوامل رسانه ای کشور از ۵ استودیوی تجهیز شده صدا در ۵ استان را اعلام نمود.
مهدی قره شیخلو رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه هم، داشتن نگاه دراز مدت به طرح های سراسری و فراگیر قرآنی قرآنی را خاطرنشان کرد و گفت با یک برنامه ۴ تا ۵ ساله و دراز مدت باید مردم با قرآن مأنوس شوند و تا مردم احساس احتیاج به قرآن پیدا نکنند، جامعه قرآنی نخواهد شد
جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف و دبیر شورای معارف سیما هم اظهار داشت: نباید از ظرفیت بسیار پرارزش بوجود آمده برای تابستانم سال جاری، مغفول ماند، طرح های فراگیر باید شامل همه قشرها شود و در این ارتباط ظرفیت شبکه های سیما برای پشتیبانی از طرح های فراگیر بسیار مغتنم است.
مجتبی ایزدی مدیر شبکه رادیویی قرآن هم پیشنهاد کرد، طرح های فراگیر قرآنی با نگاه دراز مدت در ۳ مقطع از سال برگزار شود؛ طرح های آیه محور مانند سال جاری در تابستان های هر سال؛ طرح های صفحه محور در فصل پاییز و زمستان (۵ جز در هر سال؛ ۱۰۰ صفحه از قرآن در ۱۰۰ روز، با پرداختن به همه زوایای فنی، هنری، محتوایی و… از راه رسانه های صوتی و تصویری در سطح جامعه توسعه پیدا می کند و همینطور طرح حفظ سوره های یک تا دو صفحه ای در روزهای نوروز.
در آخر بر حمایت مالی درون سازمانی (صداوسیما) و هم برون سازمان (بهره وری از بودجه ۵/۰ درصد قرآنی کشور تاکید شد و مقرر شد برای تصمیم گیری نهایی در این خصوص جلسه ای در شورای مشورتی توسعه فرهنگ قرآنی به این امر اختصاص پیدا کند.


منبع:

1399/05/22
22:05:38
5.0 / 5
1593
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد