نور معرفت
از طریق صفحه اینستاگرام فرهنگسرای اندیشه؛

رجبی دوانی در سایه روشن به شبهات واقعه غدیر پاسخ می دهد

رجبی دوانی در سایه روشن به شبهات واقعه غدیر پاسخ می دهد

نور معرفت: محمد حسین رجبی دوانی در ویژه برنامه سایه روشن كه توسط فرهنگسرای اندیشه تدارك دیده شده است به شبهات واقعه غدیر پاسخ می دهد.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، فرهنگسرای اندیشه باتوجه به اولویت کاری، رسالت سازمانی و سیاستگذاری خود در حوزه علوم و اندیشه اسلامی، تمرکز ویژه ای بر موضوع اندیشه ورزی دارد و در ابعاد مختلفی سراغ مطالب در رابطه با علوم انسانی، دینی و اندیشه ای رفته است.
این مرکز تلاش می کند با بهره بردن از اساتید و صاحب نظران رشته های مختلف، ابعاد ناگفته ای از موضوعات اندیشه ای را در چارچوب جریان شناسی فرهنگی مورد بررسی قرار داده و عموم جامعه را با آن آشنا کند.
در همین راستا، این فرهنگسرا ویژه برنامه «سایه روشن» را تدارک دیده است که به بررسی موضوعات اندیشه ای و دینی از منظر اساتید و صاحب نظران دانشگاهی می پردازد.
بخش اول از این برنامه با نقد و بررسی عرفان های نوظهور از صفحه اینستاگرامی فرهنگسرا پخش گردید و حالا در دومین برنامه که به مناسبت عید غدیر خم تولید می شود، فرهنگ سیاسی مسلمانان صدر اسلام در نادیده گرفتن غدیر و برگزاری توطئه سقیفه مورد بررسی قرار می گیرد.
مهمان ویژه این قسمت از ویژه برنامه «سایه روشن»، محمدحسین رجبی دوانی از اساتید باسابقه و شناخته شده حوزه و دانشگاه است که دارای تالیفاتی گوناگون در حوزه تاریخ صدر اسلام می باشد. دراین نشست اینستاگرامی، سیدامیر حسینی بعنوان مجری برنامه سؤالاتی درباب شبهات وارده به واقعه غدیر مطرح می کند که دوانی به آنها پاسخ می دهد.
این برنامه روز پنج شنبه ۱۶ مردادماه ساعت ۱۰ بامداد در فرهنگسرای اندیشه برگزار و به سبب رعایت مسائل بهداشتی به صورت زنده بوسیله صفحه اینستاگرامی فرهنگسرا پخش می شود.
علاقه مندان می توانند با مراجعه به صفحه اینستاگرام فرهنگسرای اندیشه به آدرس @farhangsara.andishe در این برنامه شرکت و سوالات خودرا به صورت زنده مطرح کند.


منبع:

1399/05/15
22:00:11
5.0 / 5
1846
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد