نور معرفت

شهریاری وحدت جهان اسلام برای مقابله با تحركات جدید رژیم صهیونیستی امری ضروریست

شهریاری وحدت جهان اسلام برای مقابله با تحركات جدید رژیم صهیونیستی امری ضروریست

نور معرفت: دبیر كل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با شیخ خالد الملا-رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق-به صورت تلفنی گفتگو نمود.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری در این گفتگو ضمن آرزوی سلامتی برای شیخ خالد الملا، با اشاره به توطئه های اخیر رژیم صهیونیستی ضد امت اسلام و ارزشهای اسلامی، اظهار نمود: امروز وحدت جهان اسلام با هدف مقابله با تحرکات جدید رژیم صهیونیستی امری واجب و ضروریست و همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان باید به آن توجه ویژه داشته باشند.
وی ادامه داد: جهان اسلام با خطرات جدی روبروست و رفع این خطرات و حل مشکلات جهان اسلام، همکاری وتعاون همه مسلمانان بخصوص علمای امت اسلامی را می طلبد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خطاب به رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق اظهار داشت: ما سخنان شما را پیرامون وحدت امت اسلام در مواقع مختلف شنیده ایم این سخنان بسیار راه گشا و الهام بخش است.
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری با اشاره به اینکه شرایط بیماری کرونا مانع دیدار او با علمای اسلام همچون علمای اهل سنت عراق شده است، خواهان دیدار با آنها شد که از جانب شیخ خالد ملا هم مورد استقبال قرار گرفت.
شیخ خالد ملا هم ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، به مشکلات عراق، دخالت های آشکار آمریکا در امور داخلی این کشور، تلاشهای صورت گرفته از جانب آمریکاییها برای دور کردن عراق از اصل و اساس خویش و همینطور ایجاد تفرقه در این کشور اشاره و تاکید کرد: همانگونه که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران هم بارها تاکید کرده اند، امروز بیشتر از هر زمانی به فعالسازی پروژه تقریب مذاهب اسلامی وحدت امت اسلامی نیاز داریم.
وی با اشاره به تلاشهای صهیونیست ها و آمریکایی ها برای ایجاد و گسترش تفرقه بین امت اسلام تصریح کرد: وحدت اسلامی قوی ترین سلاح در دست مسلمانان است.
در انتها شیخ خالد الملا ضمن آرزوی توفیق باردیگر برای دبیر کل مجمع تقریب، سلام خویش را به مقامات ایران و به خصوص رهبر معظم انقلاب ابلاغ نمود.
منبع:

1399/04/31
13:42:30
5.0 / 5
1923
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد