نور معرفت
به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی؛

كتاب شمیم عفاف منتشر گردید

كتاب شمیم عفاف منتشر گردید

به گزارش نور معرفت كتاب «شمیم عفاف» حاوی داستان های واقعی از مبحث «حجاب و عفاف» است كه عبرت ها و نكات آموزنده را به تصویر كشیده است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، کتاب «شمیم عفاف» به همت گروه تولید محتوا معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر گردید که حاوی داستان های واقعی از مبحث حجاب و عفاف است که عبرت ها و نکات آموزنده را به تصویر کشیده است.
آنچه در این کتاب پیش روی خوانندگان قرار گرفته، داستان هایی است که برای جوانان، خانواده ها و محتوای تبلیغی مبلغان کاربرد فراوان دارد که با عناوینی همچون «اهمیت، فلسفه و آثار حجاب و پوشش»، «شیوه های ترویج فرهنگ حجاب و پوشش»، «پیامدهای بدحجابی»، «اهمیت و ارزش عفاف»، «علل و عوامل بی عفتی» و «پیامدهای بی عفتی» عرضه شده است.
در مجموعه حاضر، تلاش شده با عرضه یکی از موضوعات مهمی که در قرآن کریم و متون اسلامی بسیار مورد توجه و تاکید قرار گرفته که همان مبحث «حجاب وعفاف»است، پرداخته شود، چونکه درحقیقت زیباترین هدیه خداوند متعال به انسان، پوششی زیباست که شایسته مقام ومنزلت آدمی است.
ساختار کتاب:
این اثر در دو بخش تهیه و تدوین شده است؛ درفصل اول از بخش اول این اثر به اهمیت، فلسفه و آثارحجاب پرداخته شده است؛ عناوین این بخش عبارت از سفارش یک شهید، سر آغاز یک تحول، دگرگونی دختر جوان، پایداری برای حفظ حجاب، مبارزه برای حجاب، حفظ ارزش زن، حفظ امنیت زن، حفظ حریم خصوصی، محرومیت از تحصیل، آرامش روانی زن، تأثیر معنوی حجاب، تاثیر صحیفه سجادیه در گرایش به حجاب، اسلام آوردن زنان غیر مسلمان و محجبه شدن زن آمریکایی است.
فصل دوم از بخش اول این اثر به شیوه های ترویج فرهنگ حجاب با عناوین رسیدگی مال، تذکر لسانی، بهره گیری از شیوه غیرمستقیم، برخورد عاطفی، بهره گیری از فرهنگ شهادت، امربه معروف و با حجاب شدن دختران دانشجو، شرایط نهی از منکر در برخورد با بدحجابی، پرهیز از تندروی در نهی از بدحجابی، نهی از آرایش، الگوی حجاب در عرصه پژوهش، الگوی حجاب در عرصه اختراع و الگوی حجاب در عرصه ورزش پرداخته است.
دومین بخش این اثر به «عفاف و پاکدامنی» در سه فصل اهمیت و ارزش عفاف، علل و عوامل بی عفتی و نتایج بی عفتی می پردازد.
برشی از کتاب:
سرآغاز یک تحول
وقتی وارد دانشگاه شدم از چادر متنفر بودم و خیلی تعجب می کردم از اینکه بعضی دخترهای چادری، درس خوان و با هوش بودند و شلخته، بدتیپ و بی نظم نبودند لباس های مد روز می پوشیدند، ادکلن می زدند، آهنگ گوش می کردند و فکرشان به روز بود و عاشق می شدند؛ البته با موازین شرعی. آنها هم از من که مانتویی بودم، تصوراتی داشتند؛ مثلا هم اتاقی سال اولم همیشه به من می گفت "اولین روز دانشگاه که دیدم نماز می خوانی، خیلی تعجب کردم". تا سال سوم دانشگاه، مانتویی و خوش تیپ بودم و آرایش می کردم و کمی موی خویش را بیرون می گذاشتم در این سه سال، تصوراتم در مورد چادر و چادری ها مقداری عوض شده بود و بهترین دوستانم چادری بودند ولی باز هم حاضر نبودم چادری شوم.
این اثر در ۲۵۵ صفحه انتشار یافته و با قیمت ۳۲۰۰۰ تومان عرضه می شود و مبلغان از راه تماس با شماره تلفن ۰۲۵۳۱۱۵۱۲۴۶ می توانند این کتاب را با ۵۰ درصد تخفیف تهیه کنند.1399/03/21
11:33:08
5.0 / 5
2389
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد