نور معرفت

آیین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی بروجردی به صورت آنلاین برگزار گردید

آیین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی بروجردی به صورت آنلاین برگزار گردید

نور معرفت: قم آیین بزرگداشت شصت و یكمین سالگرد ارتحال آیت الله حسین طباطبایی بروجردی (ره) پنج شنبه شب به صورت مجازی در مسجد اعظم قم برگزار گردید.


سال جاری به علت انتشار کرونا آیین گرامی داشت سالگرد ارتحال مرجع بزرگ جهان تشیع شب گذشته و به شکل مجازی برگزار گردید.
در این آیین بعد از تلاوت آیه هایی چند از کلام الله مجید و ذکر مصیبت، یکی از خطبای کشور طی سخنانی مرحوم بروجردی را یکی از رجال کم نظیر شیعه در طول ۱۴ قرن گذشته توصیف کرد، و اضافه کرد: چهره آن عالم ربانی تداعی گر یاد انبیا و امامان معصوم (ع) است.
حجت الاسلام حسین انصاریان با اشاره به فرموده قرآن در خصوص جاودانگی عالمان دینی بیان داشت: دانشی که آن زعیم عالی مقام جهان تشیع از خود بر جای گذاشت، و بیشتر از ۴۰ سال هم آنرا منتشر کرد، قابل فراموش شدن نیست.
وی با اشاره به اینکه کتاب های آیت الله بروجردی نسل به نسل جریان دارد، اظهار داشت: کتاب جامع احادیث الشیعه فی احکام الشریعه، که میوه درخت وجود آن عالم بزرگوار است، همچون آثار تالیف شده ارزشمندی است که هیچ وقت به دست فراموشی سپرده نخواهد شد، و تشنگان علم و معرفت تا سالیان متمادی از آن استفاده می نمایند.
انصاریان همینطور توجه و احساس مسئولیت آیت الله بروجردی در مورد معیشت مردم، بخصوص محرومان و مستمندان را مورد توجه قرار داد، و خاطرنشان کرد: آیت الله بروجردی منشا برکت های فراوانی برای اقشار مختلف جامعه بود، بگونه ای که با پیگیری های این مَرد بزرگ، زندگی مردم گرفتار تحول و دگرگونی زیادی شد، و خیلی از افراد از نعمت برق و روشنایی بهره مند شدند.1399/03/17
23:08:58
5.0 / 5
2239
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد