نور معرفت
بدون تمركز و تجمع در یك مكان؛

نماز عید فطر در مساجد استان سمنان

نماز عید فطر در مساجد استان سمنان

به گزارش نور معرفت مدیركل تبلیغات اسلامی استان سمنان اظهار داشت: نماز عید فطر در مساجد و اماكن متبركه استان برگزاری می شود.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام علی شکری بامداد شنبه در گفتگوی ویدئو کنفرانسی باخبرنگاران در شاهرود بابیان اینکه نماز عید فطر در مساجد استان سمنان و با عنایت به ظرفیت های آنها برگزار می شود، بیان نمود: با عنایت به دستورالعمل های پزشکی و بهداشتی سال جاری نماز عید فطر به صورت غیرمتمرکز و در تمام مساجد برگزار می گردد.
وی بابیان اینکه رعایت ملزومات بهداشتی، پروتکل های حفاظتی، استفاده از وسایل شخصی و … در زمره مسائلی است که باید آنها را رعایت کرد، اضافه کرد: تجربه خوب برگزاری مراسم احیا در ماه رمضان نشان داد که علیرغم وجود محدودیت ها مردم خوشبختانه رعایت تمام امکانات ایمنی و بهداشتی رادارند و از این بابت می توان نماز عید سعید فطر را هم با رعایت همین ملزومات برگزار کرد.
رعایت بهداشت فردی
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان عید فطر را یکی از بزرگ ترین اعیاد مسلمانان دانست و خاطرنشان کرد: فطر، عید بندگی و یکی از خاصیت هایش اتحاد بین مسلمانان است بنابراین نماز عید فطر در صفوف مسلمانان تمام عالم نشانه از قدرت حق تعالی و دین مبین اسلام است.
شکری بابیان اینکه بازگشایی مساجد و برگزاری مراسم عبادی با رعایت تمام نکات ایمنی در زمره مطالبات مردم استان سمنان است، بیان نمود: برگزاری این نوع مراسم به وحدت هرچه بیشتر جامعه منجر خواهد شد.
وی بابیان اینکه مردم متدین ما به خوبی می دانند که رعایت بهداشت فردی تا چه اندازه در برگزاری این نوع مراسم الزامی است، اضافه کرد: در برگزاری مراسم احیا شبهای قدر هیچ نوع گزارشی از عدم رعایت ملزومات بهداشتی در سطح استان نرسید که این نشان داده است مردم ما رعایت تمام مسائل را مدنظر دارند.
فتح خرمشهر نقطه عطف تاریخ
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان همینطور در دیگر بخش سخنان خود فتح خرمشهر و عملیات بیت المقدس را نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: جانفشانی های رزمندگان استان در این عملیات تأثیرات بسزایی داشت تا جایی که دشمن در خرمشهر زمین گیر و ورق در طول دفاع مقدس به نفع ایران بازگشت.
شکری با اشاره به اینکه عراق بزرگترین ضربه را از عملیات فتح خرمشهر خورد چونکه ۱۹ هزار اسیر در این عملیات داد، بیان نمود: پایمردی مردم خرمشهر و همینطور رزمندگان اسلام توانست حماسه ای پرشور را در تاریخ ایران اسلامی رقم بزند که به شکلی فتح الفتوح بود چونکه صدام از این عملیات به بعد دیگر نتوانست کم راست کند.

1399/03/03
14:27:12
5.0 / 5
2727
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد