نور معرفت
در آستانه نیمه شعبان و در ایام مبارزه با كرونا؛

پویش های نذر همدلی و مرا دریاب به ابتكار مسجد مقدس جمكران اجرا می شود

پویش های نذر همدلی و مرا دریاب به ابتكار مسجد مقدس جمكران اجرا می شود

به گزارش نور معرفت قم معاون فرهنگی مسجد مقدس جمكران با بیان اجرای سه پویش مردمی در روزهای مبارزه با كرونا، اظهار داشت: پویش های «نذر قربانی برای سلامتی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) و رفع فتنه از عالم»، «مرا دریاب» و «نذر همدلی» در آستانه نیمه شعبان اجرا می شود.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا به نقل مركز خبر مسجد مقدس جمكران، حجت الاسلام یاسین حسین آبادی از راه اندازی سه پویش مردمی در روزهای مباره با كرونا و در آستانه نیمه شعبان، سالروز ولادت باسعادت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) آگاهی داد و اظهار نمود: پویش «نذر قربانی برای سلامتی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) و رفع فتنه از عالم» ازجمله این پویش ها است كه از شروع سال ۹۹ و با بیان شماره حساب های پیش بینی شده، اجرا می شود.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمكران افزود: باتوجه به ركود كسب و كار خیلی از اصناف در روزهای مبارزه با كرونا و بروز مشكلات معیشتی برای خیلی از مردم، گوشت حاصل از این قربانی ها با شعار «بِیُمْنِهِ رُزِقَ الْوَرَی» به مناطق محروم و مستضعف ارسال و میان مردم توزیع می شود.
وی از اجرای پویش مردمی «مرا دریاب» آگاهی داد و اظهار داشت: بنابر تصریح روایات، دعا تاثیری شگرف بر گشایش امور زندگی دارد و تاكید شده: «اكثروالدعا بتعجیل الفرج فان ذلك فرجكم». از ین جهت، این پویش با محوریت دعای شریف «اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ …» و با همكاری اعتاب مقدسه كشور و نیز رسانه ملی پس از اذان مغرب به صورت سراسری و بمنظور دفع بلا از كشور و جهان به دنبال شیوع كرونا، اجرا می شود.
حسین آبادی با بیان پویش «نذر همدلی» بعنوان سومین پویش مسجد مقدس جمكران در آستانه نیمه شعبان، ابراز كرد: امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) در توقیع به شیخ مفید(ره) فرمودند: «اگر شیعیان ما كه خداوند توفیق طاعتشان دهد در راه ایفای پیمانی كه بر دوش دارند، همدل می شدند، میمنت ملاقات ما از ایشان به تأخیر نمی افتاد…» این یعنی خیر شیعیان در اجتماع قلبی است نه كثرت عددی؛ چنان كه امام خمینی(ره) نیز در «صحیفه نور» می فرمایند: زمینه سازی برای ظهور این است كه شیعیان با هم همدل شوند.
وی اشاره كرد: پویش «نذر همدلی» بمنظور همراهی اقشار مختلف مثل موجران با مستاجران، طلبكاران با بدهكاران و … در شرایط اقتصادی ناشی از شیوع كرونا و ركود كسب و كار مردم اجرا می شود البته این پویش به فراتر از مسائل مادی نظر دارد و بر همدلی برای فرج امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) متمركز است.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمكران در ادامه بیان كرد: با توجه به این كه احتمال می رود مراسم شب نیمه شعبان و احیای آن به سبب شیوع ویروس كرونا امسال برگزار نشود، امسال برای بردن جشن های ولادت باسعادت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) به خانه های مردم، بسته عیدانه را با همكاری اعتاب مقدسه تدارك دیده ایم.
او در آخر اشاره كرد: این بسته ها شامل پرچم، نبات و نمك تبركی، شیرینی و شكلات و … است كه به قدر وسع درب منازل مردم خصوصاً نیازمندان و بی بضاعتان توزیع می شود.
منبع:

1399/01/03
12:06:11
5.0 / 5
3108
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد