نور معرفت

تقوی، دوری از دنیا طلبی و تبعیض از خاصیت های حكومت عادلانه امیرالمومنان است

تقوی، دوری از دنیا طلبی و تبعیض از خاصیت های حكومت عادلانه امیرالمومنان است

به گزارش نور معرفت قم یكی از اساتید حوزه اظهار داشت: تقوی، دوری از دنیا طلبی و پرهیز از تبعیض از خاصیت های حكومت عادلانه امیرالمومنان است.


زاهره سادات میرجعفری در گفتگو با ایسنا با تبریك سیزدهم رجب سالروز میلاد امام علی(ع) و روز پدر عنوان كرد: مقام شامخ حضرت علی(ع)، به اعتراف شیعه و سنی مقامی بس والا و ستودنی وسترگ است.
مسئول رصد اجتماعی معاونت فرهنگی مركز مدیریت حوزه های علمیه كشور اضافه كرد: آن گاه كه تنها وی در بهترین و امن ترین مكان مغناطیسی زمین متولد می شود، در دامن برترین پیامبر عالم تربیت می یابد و تنها اوست كه لیاقت همسری پاكترین بانوی برگزیده دو عالم را پیدا می كند.
وی بیان كرد: امام علی(ع)، تنها فردی است كه در شریف ترین مكان یعنی خانه خدا و در نزدیكترین حالت بنده به خداوند یعنی در سجده به فیض شهادت نائل شد.
میرجعفری اشاره كرد: صفات و خاصیتهای منحصر به فرد ایشان كه از هرجهت قابل الگوگیری بوده شامل علم و حلم، شجاعت و فصاحت و بلاغت، قهرمانی و پهلوانی، ادب واخلاق، همسر داری و همدردی ایشان با ضعیفان است.
وی اشاره كرد: ایشان باوجود تمامی رشادتها و وظایف دولتی و حكومتی با خشوع و خضوع تمام بعنوان همسری همراه و وفادار، كمك كار و غم خوار همسر خود در وظایف خانه هستند.
این استاد حوزه در ادامه پیرامون دیگر خاصیت های امام علی(ع) اظهار داشت: تقوی، دوری از دنیا طلبی و پرهیز از تبعیض از خاصیت های حكومت عادلانه امیرالمومنان است.
وی عنوان كرد: در واقع یكی از خاصیت های مهم ایشان كه باید مورد توجه دولتمردان قراربگیرد، نحوه حكومت عادلانه ایشان است كه برای برقراری عدالت فامیل و غریبه جایگاه یكسانی از نظر ایشان دارند، به شكلی كه دنیا طلبان تحمل این نوع حكومت عادلانه ایشان را برنمی تابند و سرانجام چهره منافقانه شان آشكار می شود.
میرجعفری بیان كرد: اطاعت از ولایت و امامت در هر مقطعی از اهمیت بالایی برخوردارست و در زمان غیبت شان شاهد تلاش نائب برحقشان هستیم، اما باید ازخود پرسید آیا تاب تحمل حكومت عادلانه صاحب برحق زمان و جانشین ایشان در زمان ظهورشان وجود دارد یا خیر و چه مقدار با رعایت تقوی و دوری از دنیا طلبی و حب جاه ومقام، خودمان را برای چنین شرایط و آزمون بزرگی آماده ساخته ایم؟
منبع:

1398/12/22
23:32:56
5.0 / 5
3866
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد