نور معرفت

طواف كعبه از سر گرفته شد بعلاوه فیلم

طواف كعبه از سر گرفته شد بعلاوه فیلم

نور معرفت: عربستان كه به دنبال شیوع ویروس كرونا، با ایجاد دیوار حائل در اطراف كعبه، طرح قرنطینه 14روزه را در مسجدالحرام به اجرا گذاشته، محدودیت طواف خانه خدا را برداشت.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، دیوارهای حائل در اطراف كعبه به ارتفاع تقریبی دو متر، با هدف كنترل شیوع ویروس كرونا و جلوگیری از اجتماع و تماس زوار با پرده كعبه و حجرالاسود به وجود آمده است؛ حجرالاسود سنگی است سیاه رنگ كه بر دیوار پایه كعبه نصب شده و برخی مسلمانان بنا بر روایات و اعتقادات، این سنگ را مقدس می دانند و در حین انجام اعمال عمره و حج، آنرا لمس می كنند.
دولت سعودی كه همزمان با همه گیری ویروس كرونا، مراسم عمره را متوقف و از ورود زوار برخی كشورها جهت شركت در این مراسم ممانعت كرده است، از پنجشنبه گذشته محدودیت هایی را در ورود به مسجدالحرام، اعمال و بخش قدیمی مسجد پیامبر (ص) و قبرستان بقیع در شهر مدینه را تعطیل كرد. گفته شده است خلوت كردن محیط مسجدالحرام و مسجد النبی از اجتماع زوار، اقدامی بی سابقه بوده است.
روز جمعه مسجدالحرام درحالی خلوت ترین اوقات را تجربه نمود كه نماز جماعت بیرون از آن و در شبستان مسجد برپا شد.
تصاویر تازه ای از مسجدالحرام انتشار یافته كه نشان میدهد محدودیت ورود زوار برای طواف كعبه از روز شنبه برداشته شده است و زوار درحالی كه اطراف كعبه، دیوارهایی حائل شده است، مشغول عبادت هستند. برخی منابع خبری از سرگیری طواف را با وجود طرح قرنطینه كعبه، موقتی دانسته اند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/12/19
23:13:27
5.0 / 5
3876
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد