نور معرفت

رادیو اعتكاف راه اندازی می شود

رادیو اعتكاف راه اندازی می شود

به گزارش نور معرفت معاون صدا از طریق اندازی رادیو اعتكاف در ماه رجب اطلاع داد.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، حمید شاه آبادی با بیان این خبر اظهار داشت: با عنایت به شرایط موجود كشور و تعطیلی اجتماعات و مراسم همچون مراسم معنوی اعتكاف به علت بیماری كرونا، سال جاری مراسم اعتكاف در منازل به همراه رادیو برگزار می گردد تا مومنین فرصت ایام البیض را برای نیایش و ارتباط با خدا از دست ندهند.
وی اظهار داشت: شاید بتوان گفت رادیو اعتكاف، جایگزین مناسبی برای مراسم اعتكاف در شرایط كنونی باشد و شعار " هر خانه یك مسجد" را برای ارتباط با خدا، دعا و نیایش جهت رفع گرفتاری ها محقق كند.
شاه آبادی در توضیح راه اندازی این رادیو اظهار داشت: این رادیو مانند دیگر رادیو های مناسبتی از راه فرستنده ها در سراسر كشور بر روی طول موج اف ام ردیف ۹۵/۵ مگاهرتز پخش خواهد شد. برنامه های این رادیو از اذان مغرب روز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ شروع و تا آخر روز سه شنبه بیستم اسفند سالجاری، همزمان با ایام رجب (روزهای ۱۵، ۱۴، ۱۳ ) ادامه خواهد داشت.
معاون صدا خاطرنشان كرد: با عنایت به عدم برگزاری مراسم اعتكاف در مساجد كشور شنوندگان خیلی از سراسر كشور خواهان تدارك برنامه های مناسب از راه رادیو شده بودند.
وی تصریح كرد: برنامه های رادیو اعتكاف در بخش های ۴ ساعته عرضه خواهد شد كه در هر نوبت سخنرانی های متناسب با این ایام و ماه رجب به صورت زنده و تولیدی پخش می شود. همینطور بخش هایی از آن به پخش تلاوت ترتیل و تحقیق كوتاه اختصاص خواهد یافت.

معاون صدا در ادامه اظهار داشت: پخش ادعیه و مناجات بخصوص دعاهای وارد شده در این ایام، از بخش های مهم این رادیو است. تهیه گزارش و هم پخش تماس ها و تلفن های مردمی، همراه با بیان آداب و اعمال روز و هم گزیده بیانات بزرگان و علما از قسمت های دیگر هر یك از نوبت های چهارساعته این رادیو است. بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته شنوندگان می توانند هر روز به طور زنده از بیانات وعاظ و خطبا از راه این شبكه بهره مند شوند. پخش زنده اعمال ام داوود از یكی از اماكن مذهبی هم در این رادیو پیشبینی شده است.
معاون صدا در انتها ابراز امیدواری كرد كه راه اندازی و تولید و پخش این رادیو، فضای مناسب معنوی و مناجات برای مردم دیندار و علاقمند كشور فراهم آید.1398/12/17
21:44:30
5.0 / 5
3622
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد