نور معرفت

این عادت مسری استبعلاوه فیلم

این عادت مسری استبعلاوه فیلم

به گزارش نور معرفت این جا به بستن داربست و زخمی كه هر بار از حركتِ میله های فلزی عایدش می شود، عادت دارد. به زباله هایی كه تعطیلی های چند روزه برای برگزاری مراسم مختلف و حتی به توپ بازی های جوانانِ اصفهانی در نیمه های شب و بالارفتن شان از بدنه های تاریخی میدان هم عادت دارد. اما بعضی از این عادت ها را نمی توان به چشم دید و حرفی نزد...


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، این جا مسجد جهانی «امام (ره)» اصفهان در میدان نقش جهان است، میدانی كه بناهای تاریخی اش از همین مسجد تاریخی و منحصربه فرد گرفته تا مسجد شیخ لطف الله هر كدام به تنهایی می توانند نقشِ مهمترین بنای تاریخی و البته جهانی شده ی كشور و شهر اصفهان باشند كه آداب به جا آوردن فرائض دینی در اسلام را به توریستهای خارجی معرفی كرده و از جانب دیگر مهمترین منبعِ معماری اسلامی باشند.
اما نوع رفتاری كه در زمان آماده كردن فضا برای برگزاری هر نوع مراسمی با بخش های مختلف این بناهای تاریخی می شود، فقط زخم به تن مساجد تاریخی اصفهان جا می گذارد و بس.
در جدیدترین نوعِ رفتارها، كارگرِ در حالِ كار، میله های داربستی را كه در حال نصب در فضای داخلی مسجد امام (ره) است را از بالا به پایین و برعكس به بدنه ی كاشی كاری شده ی مسجد امام (ره) اصفهان می كشد تا همكارش میله را گرفته و سرجای خود نصب كند. كارگر دیگر خودش را از بالای بوم، بین جداره ها گیر می دهد تا كار نصب داربست ها را تمام كند، اما گیرنده ی فیلم وقتی به او برای این كار اعتراض می كند، می گوید: این كار عادی است برای نصب داربست ها!
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/06/11
19:16:31
5.0 / 5
4254
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد