نور معرفت

مركز رسیدگی به امور مساجد كشتار مسلمانان هند را محكوم نمود

مركز رسیدگی به امور مساجد كشتار مسلمانان هند را محكوم نمود

به گزارش نور معرفت مركز رسیدگی به امور مساجد در محكومیت كشتار مسلمانان مظلوم هند بیانیه صادر كرد.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، مركز رسیدگی به امور مساجد در محكومیت كشتار مسلمانان مظلوم هند اطلاعیه ای به شرح زیر صادر كرد؛ متن بیانیه به شرح زیر است؛بسم الله الرّحمن الرّحیم
در روزهای اخیر درگیری های فرقه ای و اعتراضات به قوانین دولت حاكم كشور هند و خارج شدن اعتراضات از مسیر اصلی خود، كه به كشته شدن تعدادی از مسلمانان مظلوم هند، تخریب مساجد و منازل مسلمانان منجرگردیده است، نگرانی های فراوانی را برای تمامی آزادگان جهان ایجاد نموده است.
هندوستان كشوری است كه در آن صاحبان دیدگاه های مختلف مذهبی و فرق مختلف، سال ها در كنار هم، بدون درگیری زندگی كرده اند و زیبنده ی این كشور نیست امروز با توطئه ی استكبار جهانی، تبدیل به محلّ نزاع خونین و درگیری های فرقه ای شود.
مركز رسیدگی به امور مساجد به نمایندگی از ائمّه ی جماعات و مسجدی های سراسر كشور، ضمن محكومیت این اقدامات خشن و وحشیانه ضد مسلمانان مظلوم هند، از مسئولین ارشد دولت و دستگاه دیپلماسی كشور می خواهد با ملاحظه ی تمام مناسبات اخلاقی و سیاسی پیگیر حوادث هند بوده و برای تحقّق امنیت، آرامش و عافیت مسلمانان هند تلاش كنند.
با توجّه به اینكه سیاست تبعیض آمیزِ سلب تابعیت از مسلمانان هند باعث خشم مسلمانان هند و سایر كشورها شده است، از مقامات مسئول كشور هند می خواهیم كه بر مبنای عدالت، احترام به قوانین بین الملل و قوانین شهروندی، حقوق همه ی شهروندان هندی را مراعات نموده و از كشتار مسلمانان، تخریب مساجد و منازل مسلمانان ممانعت كند.
همچنین ازسازمان كنفرانس اسلامی مطالبه نموده، نسبت به وظیفه ی اسلامی و انسانی خود در دفاع از حقّ مسلّم مسلمانان هند اقدام نموده، از تمام ظرفیت ها و فرصت ها برای آخر دادن به درگیری ها و تحقّق ثبات در كشور هند استفاده نماید.
والسّلام علی عبادالله الصّالحین
مركزرسیدگی به امورمساجد


منبع:

1398/12/14
22:27:46
5.0 / 5
3947
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد