نور معرفت

قرآن و ترجمه تقریبی آن به زبان آلمانی

قرآن و ترجمه تقریبی آن به زبان آلمانی

به گزارش نور معرفت كتاب “ قرآن و ترجمه تقریبی آن به زبان آلمانی” در سال ۲۰۱۹ توسط كتابخانه اسلامی در آلمان انتشار یافته است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان در این كتاب محمد رسول، محقق و متخصص علوم فقه، با تسلطی كه بر دانش عربی، زبان آلمانی و علوم فقهی داشت، آیات قرآن را به آلمانی ترجمه كرد.
محمد رسول كه به ابورضا محمد ابن احمد ابن رسول هم مشهور است، نویسنده و مترجم مصری-آلمانی بود كه در حوزه ادبیات اسلامی، كتاب های زیادی را به آلمانی ترجمه و منتشر نمود. وی همینطور ده ها كتاب در حوزه مطالعات اسلامی به زبان آلمانی نوشته است.
در توضیح كتاب “قرآن و ترجمه تقریبی آن به زبان آلمانی” آمده است: قرآن برای مسلمانان، به معنای كلام مستقیم خداوند متعال است. این كتاب آسمانی از سال ۶۱۰ میلادی از جانب جبرئیل به حضرت محمد(ص)، آخرین پیامبر الهی نازل شد. نزول قرآن تا زمان فوت پیامبر اكرم(ص) هم ادامه داشت. در قرآن آمده است كه كتاب های سه دین توحیدی یهودیت، مسیحیت و اسلام از جانب خداوند بر پیامبران نازل شده است. مسلمانان معتقدند كه خداوند متعال، انجیل را بر حضرت عیسی(ع) و تورات را بر حضرت موسی(ع) نازل كرده است. در آیه ۳ سوره آل عمران آمده است: «این كتاب(قرآن) را در حالیكه مؤید كتاب های آسمانی قبل از خود است به حق بر تو(حضرت محمد) نازل كرد و تورات و انجیل را قبل از آن برای رهنمود مردم فرستاد. »
با این حال، مسلمانان معتقدند كه همه كتاب های مقدس به جز قرآن از جانب انسان ها تحریف شده است. خداوند در آیه ۷۵ سوره بقره می فرمایند: «آیا شما(مسلمانان) انتظار دارید كه (یهودیان) به (دین) شما روی آورند، در صورتیكه گروهی از آنان كلام خدا را شنیده و به دلخواه خود تحریف می كنند با آنكه در كلام خود تعقل كرده و مفهوم آنرا دریافته اند. »
مترجم:
Abu-r-Rida Muhammad Ibn Ahmad Ibn
Rassoul
سال انتشار: ۲۰۱۹
تعداد صفحات: ۵۵۴
زبان: آلمانی.1398/12/14
13:23:01
5.0 / 5
3494
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد