نور معرفت
معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی:

برای برگزاری اعتكاف شتابزده تصمیم نمی گیریم

برای برگزاری اعتكاف شتابزده تصمیم نمی گیریم

به گزارش نور معرفت معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این كه سلامت مردم عقلا و شرعاً از همه چیز مهمتر است اظهار داشت: برای برگزاری اعتكاف شتابزده تصمیم نمی گیریم.


حجت الاسلام مصطفی جلالی - معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی - در گفتگو با ایسنا، با ابراز تأسف از درگذشت برخی هموطنان به دنبال مبتلا شدن به كرونا، افزود: هنوز بیشتر از ۱۰ روز تا اعتكاف مانده است و امیدواریم در این مدت اوضاع تحت كنترل وزارت بهداشت درآید، اما اگر بیماری پیشرفت داشت سلامتی مؤمنان را در اولویت قرار می دهیم و بر اعتكاف رمضانیه تمركز می نماییم.
جلالی با بیان این كه مرجع تصمیم درباره برگزار شدن یا نشدن اعتكاف مدیران كل استان ها هستند اظهار داشت: وضعیت هر استان متفاوت می باشد و در برخی از استان ها شورای تأمین نظر داده و مدیران كل ما هم طبق این نظر اعتكاف را به تعویق انداخته اند.
او اضافه كرد: در هر استان، مدیركل تبلیغات اسلامی نظرات كارشناسان بهداشت استان را بررسی می كند و تصمیم نهایی با مشورت نماینده ولی فقیه و مراجع استانی اتخاذ خواهد شد و طبعاً نظر شورای تأمین استان توسط مدیران كل تبعیت می شود.
جلالی در ارتباط با استعلام نظر مراجع بالادستی هم اظهار داشت: به وزارت بهداشت نامه زده ایم تا نظر كارشناسی دریافت نماییم، ولی هنوز جوابی نیامده است. طبعاً اگر تصمیمی از مراجع بالادستی نظام مثل شورای امنیت كشور یا شوراهای تأمین استانی اتخاذ شود تابع خواهیم بود.
معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در انتها تصریح كرد: امیدواریم این مبتلا شدن هم هرچه سریعتر با یاری خداوند متعال برطرف شود و درد عمیق از دست دادن هموطنان عزیزمان با بهبودی هرچه سریع تر مبتلایان، التیام یابد. افسوس مؤمنین را درباره از دست دادن فضیلت اعتكاف عمیقاً درك می نماییم و ان شاءالله برای اعتكاف رمضان برنامه ریزی جدی خواهیم كرد.1398/12/08
10:06:29
5.0 / 5
3764
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد