نور معرفت

مردم هند علاقه بسیاری به ایران و سردار سلیمانی دارند

مردم هند علاقه بسیاری به ایران و سردار سلیمانی دارند

به گزارش نور معرفت ایسنا/قم مدیر حوزه های علمیه كشور با اشاره به سفر روزهای گذشته خود به هندوستان بیان كرد: مردم هند علاقه بسیاری به ایران و سردار سلیمانی دارند.


آیت الله علیرضا اعرافی عصر امروز در دیدار سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی كه در مركز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های حوزه علمیه قم بیان كرد: بیشتر از 100 هزار طلبه از سراسر كشور در حوزه های علمیه مشغول تحصیل هستند.
وی ادامه داد: وجود 300 موسسه آموزشی و تحقیقی، 100 مجله علمی و 10 هزار استاد محقق بر غنای علمی حوزه های علمیه قوت بخشیده است.
مدیر حوزه های علمیه كشور در ادامه به تشریح كارهای ساختارمند در دوره جدید مدیریت حوزه پرداخت و اظهار داشت: 20 سند جامع در چارچوب اولین برنامه 5 ساله حوزه های علمیه مسیر آینده این نهاد علمی را به روشنی ترسیم كرده است.
اعرافی اضافه كرد: 400 طرح و برنامه جدید در این 20 سند جامع حوزوی گنجانده شده كه 100 برنامه این اسناد دارای اهداف بلندی در افق های آینده حوزه هستند.
وی اشاره كرد: برای حضور مؤثر روحانیت در اجتماع، حكمرانی، عرصه بین الملل و مدیریت مدارس علمیه، 200 كاركرد اساسی شناسایی شده است.
وی با اشاره به سفر روزهای گذشته به كشور هند، افزود: مردم این كشور علاقه عجیبی به انقلاب و آرمان های امام و رهبری و همین طور مكتب سردار سلیمانی دارند.
اعرافی افزود: برگزاری نماز جمعه در خیلی از شهرهای شیعه نشین این كشور نشان از اثرگذاری فارغ التحصیلان جامعه المصطفی در هندوستان دارد.
مدیر حوزه های علمیه سراسر كشور اظهار داشت: رشته ای در زمینه فضای مجازی در حوزه های علمیه راه اندازی خواهد شد و برای رونق آن از تمام ظرفیت ها استفاده می شود. در مباحث فضای مجازی یك منظومه فكری تولیدشده و مركز آموزش های مجازی كارهای خودرا در این رابطه آغاز نموده است.
منبع:

1398/11/29
15:03:16
5.0 / 5
4276
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد