نور معرفت

انقلاب اسلامی پرچمی بلند در جهان معاصر دارد

انقلاب اسلامی پرچمی بلند در جهان معاصر دارد

به گزارش نور معرفت رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این نكته كه امروزه نقطه ای در جهان نیست كه آرمان های انقلاب اسلامی را تحلیل نكرده باشد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی پرچمی بلند در جهان معاصر دارد و در صورتی دشمنان می توانند این انقلاب را تضعیف كنند كه در داخل كشور نفوذ كنند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در سلسله سخنرانی های خود در مساجد شاخص تهران به مناسبت دهه فجر در مسجد جامع نارمك حاضر شد و طی سخنانی با اشاره به آیات سوره ملك اظهار داشت: روایاتی در ارتباط با سوره ملك هست و معصومین برای این سوره منزلتی بالا بیان می كنند و گفته اند كسی كه این سوره را قرائت كند و از حفظ باشد، سپر قبر و قیامت را برای خود فراهم نموده است. پیامبر اكرم(ص) فرموده اند هركس در شب این سوره را قرائت كند، اجری مانند احیای شب قدر خواهد داشت و ایشان هرشب قبل از خواب این سوره را قرائت می كردند. پیامبر اسلام(ص) در روایتی دیگر فرموده اند: خیلی دوست دارم كه سوره ملك در قلب هر مؤمنی باشد و همینطور فرموده اند كه بدانید سوره ملك برای خواننده آن در روز قیامت طلب آمرزش می كند، یكی از ارزش های این سوره نجات دهندگی است.
وی اظهار نمود: امام محمد باقر(ع) فرموده اند: سوره ملك مانع از عذاب قبر است. بیشتر از ۱۳ روایت دراین زمینه وجود دارد. این سوره در چند بخش است و در بخش اول، پیرامون خدا صحبت می كند، در ابتدای این سوره آمده است: خدا خیلی بلندمرتبه است و ملك و سلطنت به دست خداست و خدا به هر چیزی تواناست، خدا كسی است كه موت و حیات را خلق كرده اینكه موت بر حیات تقدم یافته به این علت است كه مرگ، محل امتحان است و ما، تقدم نبود بر بود داریم. خداوند در قرآن می فرماید اگر می خواهید ولی الله شوید باید نسبت به مرگ ناراحت نشوید و باید به سمتش بروید.
خاموشی اضافه كرد: خداوند هفت آسمان را با قدرت خود خلق كرد و طبقاتی را بالا سر ما قرار داد. آیا در نظم عالم مشكل می بینید؟ خدایی كه این قدر داناست وعده داده خودت را به من بسپار آیا می شود به سمتش نرویم و اشتیاق نداشته باشیم؟ اخیراً دانشمندان كهكشانی را كشف كرده اند كه می‎گویند عمر این كهكشان به اندازه گیتی است، فاصله اش را با زمین تخمین زده اند و می گویند ۱۳ میلیارد سال نوری است و آنها كه عمر زمین، آسمان و جهان را پیشبینی می كنند، می گویند اهمیت این كشف این است كه به مكانیزم خلقت آسمانها و زمین بیشتر دست پیدا می نماییم.
وی با بیان ادامه آیات سوره ملك اظهار داشت: در انتهای این سوره، جهنمیان می گویند اگر ما اهل شنیدن و فكر بودیم از جهنمیان نمی شدیم. انقلاب اسلامی برای ما بصیرت است، كسی كه توجه كند به نفعش است و كسی كه توجه نكند بر ضد او خواهد بود، ولایت فقیه یك نعمت است كه و امروز مشاهده می نماییم در كشورهایی كه از این عالمان برخوردار نیستند، مانند اردن، بحرین و امارات چه خبر است در صورتیكه اگر برخوردار بودند مقابل ظلم می ایستادند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، انقلاب اسلامی را بعنوان یك وجود حی و پیام زنده برشمرد و اضافه كرد: اگر این انقلاب مرده بود، كسی به آن كاری نداشت. برای اثبات زنده بودنش همین بس كه حاج قاسم سلیمانی را ترور كردند و بعد از آن مشاهده می كنید كلماتی كه روزانه در آمریكا درمورد این شهید بزرگوار تولید می شود، چقدر زیاد است و در اسناد رسمی بسیار در مورد این شهید صحبت می كنند. مفهومش این است كه انقلاب زنده است و فقط نسل ها عوض می شوند. امام راحل از این دنیا رفتند، اما اسلام و انقلاب پایدار ماند و باید این امانت را به نسل بعد به خوبی تحویل دهیم.
وی اظهار نمود: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی دغدغه تثبیت انقلاب را داشتیم، آن زمان و بحران ها گذشت، سپس وارد جنگ تحمیلی شدیم، در مقابل جنگی كه تحمیل شد، مقتدرانه از مرزها دفاع كردیم و پس از جنگ، مرزها درنوردیده شد و امروز نقطه ای در جهان نیست كه آرمان های انقلاب اسلامی را تحلیل نكرده باشد. انقلاب اسلامی پرچمی بلند در جهان معاصر دارد و در صورتی دشمنان می توانند این انقلاب را تضعیف كنند كه در داخل كشور نفوذ كنند.
خاموشی به بعضی از فرازهای بیانیه گام دوم انقلاب اشاره نمود و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بهمن ۹۷ طی اطلاعیه ای فرمودند: مهمترین ظرفیت كشور، نیروی انسانی مستعد و كارآمد با زیربنای اصیل ایمانی و دینی است. جوانها باید مساجد را پركنند، مكان عبادت، شما را می سازد. افول جمعیتی بسیار جدی است و جمعیت كشور نباید پیر شود كه اگر چنین شود فرصتها را از دست می دهیم. ۳۶ میلیون نفر در سنین ۱۵ تا ۴۰ سالگی، نزدیك به ۱۴ میلیون نفر دارای تحصیلات عالی، رتبه دوم جهان در دانش آموختگان علوم و مهندسی، انبوه جوانانی كه با روحیه انقلابی رشد كرده اند و آماده جهاد هستند كه هیچ اندوخته مادی با اینها قابل مقایسه نخواهد بود و به جز اینها فرصت های مادی كشور فهرستی طولانی را تشكیل می دهد كه مدیران كارآمد می توانند با فعال كردن و بهره گیری از آنها درآمدهای ملی را افزایش داده و كشور را ثروتمند و بی نیاز كنند.
وی عنوان كرد: در ادامه بیانیه آمده است كه ایران با دارابودن یك درصد جمعیت جهان ۷ درصد مخازن معدنی جهان را در اختیار دارد. منابع عظیم زیرزمینی، بازار بزرگ ملی، بازار بزرگ منطقه ای با داشتن ۱۵ همسایه با ۶۰۰ میلیون جمعیت، سواحل دریایی طولانی، حاصل خیزی زمین و محصولات متنوع كشاورزی و باغی و اقتصاد بزرگ و متنوع، بخش هایی از ظرفیت های كشور است كه باید این ظرفیت ها به فعلیت برسد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در انتهای سخنان خود به سفارش های رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اشاره نمود و اظهار داشت: رشد معنویت و اخلاق، توسعه علم و پژوهش، رونق اقتصادی، هدایت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، حفظ عزت ملی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و رواج سبك زندگی اسلامی ایرانی از سفارش های رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان است كه جوانان باید این سفارش ها را سرلوحه كار خود قرار دهند تا همیشه قوی و عزیز باشند.1398/11/23
20:31:39
5.0 / 5
4203
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد