نور معرفت

انعقاد تفاهم نامه بین مركز رسیدگی به امور مساجد و دفتر آیت الله جوادی آملی

انعقاد تفاهم نامه بین مركز رسیدگی به امور مساجد و دفتر آیت الله جوادی آملی

به گزارش نور معرفت تفاهم نامه همكاری فیمابین امور مساجد و دفتر آیت الله جوادی آملی، به منظور ترویج و تبیین آراء و اندیشه های علامه جوادی آملی در مساجد منعقد شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مركز رسیدگی به امور مساجد، حجت الاسلام والمسلمین ذاكر معاون فرهنگی و اجتماعی مركز رسیدگی به امور مساجد در مراسم انعقاد این تفاهم نامه اظهار داشت: امروز آثار فاخر علامه جوادی آملی دام ظله سبب افتخار جهان اسلام است. آثار مكتوب و بیانات ایشان در و گوهر است. كسانی كه اهل فن هستند و آثار ایشان را مطالعه می كنند این جمله را درك می كنند. وجود ایشان خلاء وجودی بزرگانی چون علامه طباطبایی(ره) را پر می كند. ایشان در فقه، اصول، فلسفه، كلام و سایر مباحث حوزوی خلاء وجودی بزرگان بسیاری را پر می كنند.
وی ادامه داد: وقتی پس از سال ها بیان تفسیر ایشان را با بیان تفاسیر گذشته ی ایشان مقایسه می نماییم، می بینیم كه ایشان از همان ابتدا در حوزه تفسیر كاملاً باتجربه و قوت ورود كرده بودند.
حجت الاسلام ذاكر در ادامه با اشاره به ضرورت ترویج افكار و اندیشه های علامه جوادی آملی اضافه كرد: هدف از انعقاد این تفاهم نامه ترویج و تبیین افكار علامه جوادی و در حقیقت ترویج معارف قرآنی در مساجد است.
وی افزود بیانات و رفتار آیت الله العظمی جوادی آملی مد ظله العالی كاملاً با معارف قرآن مطابقت دارد و تمام فرمایشات ایشان منطبق بر مبانی دینی است. از امتیازات بارز علامه جوادی آملی این است كه تمامی حوادثی را كه در تاریخ اسلام اتفاق افتاده بر اساس دین و عرفان با مباحث فلسفی و علمی در آمیخته و یك معجون نورانی پدید آورده اند.
در ادامه این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسینی مسئول امور فرهنگی دفتر مركزی علامه جوادی آملی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی و یارانش و پیروزی ظفرمندانه سپاه پاسداران در هدف قرار دادن پایگاه های نظامی آمریكا اظهار داشت: این تفاهم نامه فیمابین مركز رسیدگی به امور مساجد و دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی با هدف تبیین آثار ایشان در میان آحاد ملت، مساجد و نمازگزاران منعقد می شود.

وی با اشاره به پیگیری های مستمر مركز رسیدگی به امور مساجد و دقت ویژه ای كه این مركز در تبیین آثار علامه جوادی آملی از خود نشان داده، اظهار داشت: حالا با انعقاد این تفاهم نامه توفیق مضاعفی در تبیین آثار علامه جوادی آملی نصیب ما شده است.

همینطور دكتر خراسانی مسئول فرهنگی دفتر آیت الله جوادی آملی در قم ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه اظهار داشت: ما در دفتر مرجعیت عالیقدر حضرت آیت الله جوادی آملی بر این باوریم كه مسجد بعنوان یك پایگاه اجتماعی و فرهنگی و یك نهاد تأثیر گذار در جامعه و همینطور ائمه جماعات بعنوان مدیر طبیعی آن بهترین گزینه برای تبیین افكار و آثار آیت الله جوادی آملی هستند.
وی ادامه داد: با عنایت به حضور روحانیت و متدینین در این پایگاه اجتماعی و اثرگذار لازم است نسبت به معرفی آثار علامه جوادی آملی در بین آحاد مردم بخصوص جوانان همت شود.
مسئول فرهنگی دفتر آیت الله جوادی آملی در قم با اشاره به اینكه آیت الله جوادی آملی تابحال بیشتر از ۲۶۰ اثر تالیف كرده اند، تصریح كرد: آثار ایشان در چهار بخش منبع (سنت و اهل بیت)، مبانی (عدالت، كرامت انسانی، مبانی حقوق بشر)، مواد (آمیخته از منبع و مبانی) و هم كتب نیاز محور است كه لازم است نسبت به ترویج آموزه های ایشان و عملیاتی كردن آنها به شیوه های مختلف همچون برگزاری جشنواره، انجام كارهای زیربنایی و برگزاری دوره های آموزشی كوتاه مدت و بلندمدت اهتمام ویژه ای صورت گیرد.1398/10/30
16:23:00
5.0 / 5
4560
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد