نور معرفت

كمیته امداد، امدادرسانی هایش را رسانه ای كند

كمیته امداد، امدادرسانی هایش را رسانه ای كند

به گزارش نور معرفت ایسنا/قم استاد سطح خارج حوزه علمیه قم بر ضرورت افزایش اطلاع رسانی در مورد روند فعالیتهای كمیته امداد تاكید نمود.


آیت الله محمدجواد فاضل لنكرانی، رئیس مركز فقهی ائمه اطهار(ع)، امروز ۲۹ دی ماه، در دیدار با اكبر میر شكار، مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) در قم كه در مركز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، اظهار داشت: نقش كمیته امداد، تنها كمك به نیازمندان نیست، بلكه فراتر از كمك رسانی، مساله امداد و نجات انسان ها از فقر و بزه اجتماعی و... است.
رئیس مركز فقهی ائمه اطهار(ع) بیان نمود: كمیته امداد از یادگارهای امام راحل پس از انقلاب و كمیته امداد یكی از بركات انقلاب است كه هدف اصلی این كمیته خدمت رسانی در موارد مختلف اجتماعی، اشتغال، وام و... است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار نمود: در جهت خدمات كمیته امداد امام خمینی(ره) لازم است كه ادبیات این كمیته عوض شود، مدد یعنی احیاء به منظور زندگی و بنابراین باید بگونه ای قدم برداریم كه در جامعه فقیری نباشد.
وی ضمن قدردانی از خدمات رسانی مردم قم در رسیدگی به نیازمندان، اضافه كرد: مردم قم در این وضعیت سخت، نیازمندان را فراموش نكردند كه این نشان از دیانت مردم قم و علمای این شهر است.
وی با اشاره به اینكه در گذشته و حال مساله مبارزه با فقر مورد توجه علما بوده است، تصریح كرد: مسئولین و مجلس باید قوانین را بگونه ای تنظیم و تدوین كنند كه طلاق ها و صدمه های اجتماعی در جامعه كاهش پیدا كند.
رئیس مركز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به اینكه ریشه خیلی از دعواها ونزاع ها در جامعه امروز، مشكلات مالی و نبود شغل است، اضافه كرد: توجه به این مسائل و مساله احیای خانواده های نیازمند، مشمول بیان نورانی خدای متعال در قرآن است و كمیته امداد هم در این راه قدم برمی دارد.
عضو جامعه مدرسین باذكر این نكته كه برپایه باورهای دینی در رأس مستحبات، كمك به نیازمندان قرار دارد، اظهار داشت: مبحث كمك رسانی و احیاء زندگی نیازمندان از جانب كمیته امداد امام راحل به مردم اطلاع رسانی، مستند سازی و فیلم سازی شود چونكه عرضه این مسائل بركات زیادی به همراه خواهد داشت كه همچون آن آگاه شدن مردم از نوع فعالیت كمیته امداد امام راحل است.
فاضل لنكرانی با اشاره به فعالیت و خدمت رسانی مشاوران زن به زنان نیازمند و بی سرپرست، اضافه كرد: خدمات رسانی مشاوران زن به زنان نیازمند از اقدامات بسیار خوبی به حساب می آید و باعث پیشگیری از بروز خیلی از صدمه های اجتماعی خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه در تشویق و ترغیب جوانان به سمت ازدواج باید تلاشهای گسترده ای صورت گیرد، اظهار داشت: این اقدامات در حوزه الگو سازی قرار می گیرد و باید قم در این نوع فعالیتهای خداپسندانه الگو برای سایر شهرها باشد.1398/10/30
13:48:32
5.0 / 5
4239
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد