نور معرفت
آیت الله مكارم شیرازی:

جدایی بزرگان، علما و مراجع از قرآن ممكن نیست

جدایی بزرگان، علما و مراجع از قرآن ممكن نیست

به گزارش نور معرفت ایسنا/قم آیت الله مكارم شیرازی در پیامی به همایش ملی دیدگاه های علوم قرآنی مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنكرانی عنوان كرد: از باب روشنگری و خبر رسانی صحیح در مقابل دروغ ها و تهمت های دشمنان لازم است هر سال این همایش بعنوان یكی از بزرگان شیعه تشكیل و تكرار شود.


متن پیام این مرجع شیعیان كه امروز 2 دی ماه به همایش ملی دیدگاه های علوم قرآنی مرحوم آیت الله فاضل لنكرانی در مركز فقهی ائمه اطهار(ع)، ارسال شده بود، به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
قبل از هرچیز تشكیل این همایش را به همه دست اندركاران گرامی و حضار تبریك می گویم و امیدوارم نتایج قابل توجهی برای جهان اسلام و شیعه داشته باشد.
برخلاف آنچه دشمنان ما تبلیغ می كنند رابطه مراجع، بزرگان، علمای شیعه و حوزه های علمیه با قرآن آنقدر نزدیك بوده و هست كه جدایی آنها از هم ممكن نیست.
تفاسیر مهمی كه علمای شیعه برقرآن نوشته اند و كتابهایی همچون آیات الاحكام كه در فقه شیعه جایگاه مهمی دارد و دروس مختلفی كه در حوزه های علمیه بعنوان درس تفسیر همواره برقرار است بهترین شاهدان براین مدعا است.
ولی از باب روشنگری و خبر رسانی صحیح در مقابل دروغ ها و تهمت های دشمنان لازم است هر سال این همایش بعنوان یكی از بزرگان شیعه تشكیل و تكرار شود تا حقیقت امر روشن و خلاف گویی ها فاش گردد.
امسال این همایش باارزش به نام حضرت آیت الله العظمی فاضل لنكرانی تشكیل یافته تا دیدگاه های علوم قرآنی ایشان مورد بررسی و استفاده قرار گیرد و این سنت حسنه سال های آینده هم به نام علمای بزرگ دیگر شیعه تكرار گردد و بخصوص نسل جوان طلاب به اهمیت این امر مواقف گردد.
اینجانب بار دیگر لازم می دانم كه از تمام كسانی كه به فكر تشكیل چنین همایش مفید و موثری افتاده اند و برای پیاده كردن آن زحمت كشیده اند، تشكر وافر نمایم.
والسلام علیكم و رحمت الله و بركاته
قم- ناصر مكارم شیرازی- دی ماه 1398
/منبع:

1398/10/07
09:51:47
5.0 / 5
5008
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد