نور معرفت
حجت الاسلام شهریاری در گفتگوی ویژه خبری مطرح كرد؛

دشمنان دست از خصومت ضد مسلمانان بر نمی دارند

دشمنان دست از خصومت ضد مسلمانان بر نمی دارند

به گزارش نور معرفت، دبیرکل مجمع جهانی تقریب اظهار داشت: ما باید از رسانه های کشورهای اسلامی دعوت به عمل بیاوریم تا با همکاری یکدیگر توطئه های استکبار جهانی را خنثی کرده و چهره واقعی آنان را به جهانیان نشان دهیم.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفتگوی ویژه خبری پیرامون برگزاری سی و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که با عنوان «همکاری های اسلامی برای دستیابی به ارزش های مشترک» بامداد امروز در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی آغاز شد، اظهار داشت: مهم ترین ارزش های مشترکی که جوامع اسلامی با همکاری می توانند به آن دست یابند، امنیت پایدار می باشد، امنیتی که در سه لایه ملی، منطقه ای و جهانی مد نظر است.
وی افزود: همه ساله گردهمایی عظیمی در تهران تحت عنوان کنفرانس وحدت اسلامی برگزار می گردد که سال جاری سی و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی درحال برگزاری است که عموماً متشکل از بزرگان و برجستگان دنیای اسلام است. ما در کنار علما، فرهیختگان و فعالان سیاسی این توفیق را داشتیم که علاوه بر افزایش کمیت و کیفیت میهمان های خارجی سطح گسترده ای از مفاهیم جدید را در دوره معاصر به منصه ظهور برسانیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: تمامی سخنران ها در این کنفرانس بر این مساله که اخوت در جهان اسلام لازم است تاکید داشتند و ما باید دست به دست یکدیگر داده تا بتوانیم امت واحده را تأسیس نماییم.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام تلاش گسترده ای انجام دادند تا در منطقه کشورهای متحد را چند پاره کرده و بین آنان دشمنی ایجاد کنند. ما در خلال هشتاد سال گذشته شاهد جنگ، ترور، نزاعات خیابانی و.... در داخل کشورهای اسلامی بوده ایم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: ما از کشورهای اسلامی می خواهیم تا تلاش خویش را برای ریشه کن کردن جنگ و خونریزی درون جهان اسلام بالا برند.

شهریاری ضمن اشاره به ایجاد گفتمان در منطقه تصریح کرد: گفت و گو یگانه راه دستیابی به صلح پایدار در منطقه است. این گفتمان است که سبب خواهد شد سلاح ها زمین گذاشته شود و از این طریق میتوان از کشته شدن انسان های بی گناه جلوگیری کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن اشاره به کارکرد رسانه ها در جهان اظهار داشت: ما باید از رسانه های کشورهای اسلامی دعوت به عمل بیاوریم تا با همکاری یکدیگر توطئه های استکبار جهانی را خنثی کرده و چهره واقعی آنان را به جهانیان نشان دهیم.

گفتنی است، سی و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از ششم لغایت یازدهم مهرماه سال ۱۴۰۲ با مبحث "همکاری های اسلامی برای دستیابی به ارزش های مشترک" در دو قالب حضوری و وبیناری درحال برگزاری است.

1402/07/10
15:28:24
5.0 / 5
212
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد