نور معرفت
نماینده گیلان در مجلس خبرگان:

دین، راه و مقصد را به انسان نشان داده است

دین، راه و مقصد را به انسان نشان داده است

به گزارش نور معرفت، از گیلان نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به این که دین در نگاه امام حسین(ع)، نجات بخش است، اظهار نمود: دین راه و مقصد را به انسان نشان داده است و هر چه فاصله ما با آموزه های دینی بیشتر شود، برای ما و جامعه بحران و مشکل ایجاد می شود.


آیت الله رضا رمضانی در مراسم عزاداری هفتم محرم که در مهدیه رشت برگزار شد، ضمن اشاره به این که دین در نگاه امام حسین(ع)، نجات بخش است، اظهار نمود: دین راه و مقصد را به انسان نشان داده است و هر چه فاصله ما با آموزه های دینی بیشتر شود، برای ما و جامعه بحران و مشکل ایجاد می شود.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به این که ما نباید نسبت به دین یک نگاه حداقلی داشته باشیم، اضافه کرد: دین علاوه بر احکام نماز و واجبات، در مورد ارتباط با خود، ارتباط با انسان ها، ارتباط در زمینه بین الملل و نوع برخورد با طبیعت برنامه دارد.
وی ضمن اشاره به این که امام حسین(ع) وقتی دین را در خطر دید، خویش را فدا کرد، اضافه کرد: دین به همه نیازهای انسان پاسخ می دهد و برای کمال انسان و جامعه نافع است.
آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه دین انسان ساز است و به انسان عزت و مسئولیت اجتماعی می دهد، تصریح کرد: عده ای مانند یزید و معاویه به نام دین، استعمار و سلطه گری نموده و بدترین فساد و ضرر را به جامعه وارد کردند.
وی ضمن اشاره به این که ما نباید نسبت به دین، محاسبه مادی داشته باشیم بلکه باید به شکل معنوی به دین نگاه نماییم، تصریح کرد: در مجالس سوگواری، باید از امام حسین(ع) درس دینداری بیاموزیم.
آیت الله رمضانی با تکیه بر این که دینداری امام حسین(ع) برپایه مقدس بودن هدف، مقدس بودن وسیله و مقدس بودن راه و شریعت محوری است، اظهار داشت: اباعبدالله الحسین(ع) به دنبال برگرداندن امر مقدس به جامعه بود.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار نمود: دشمن به دنبال فاصله گرفتن دین و شریعت است و واجبات دینی را به شکل های مختلف مورد تمسخر قرار می دهد.
وی خطاب به جوانان اظهار داشت: دشمن امروز دین را نشانه گرفته است؛ کسی که می گوید هزینه حج را در جای دیگر خرج کنید، بهره ای از فقه و دین ندارد و معرفت و الفبای دین را نمی شناسد.
آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه غرب می خواهد برهنگی را در جامعه دینی ترویج کند، خاطرنشان کرد: غرب در حوزه آزادی برهنگی، غیر از ولنگاری و اباحه گری، هیچ دستاوردی نداشته است.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ضمن اشاره به این که آزادی در غرب دروغ محض است، اضافه کرد: در خیلی از کشورهای غربی هر کسی در رابطه با هولوکاست حرفی بزند، به زندان محکوم می شود.
وی با اشاره به اینکه کسی که هنجارشکنی کرده و برهنگی را ترویج می کند، بحران معنویت، عقیده و فکر دارد، خاطرنشان کرد: امروزه غرب با استرس، اضطراب، خودباختگی، خودفریفتگی و بی هویتی مواجه می باشد.
آیت الله رمضانی به لزوم ایجاد کلینیک های هویت شناسی در غرب اشاره و بیان نمود: جوانان غربی باید در این کلینیک ها، هویت خویش را کسب کنند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به این که امام حسین(ع) کشته شده راه و مسیری است که توانسته امر مقدس را به حال خود برگرداند، اضافه کرد: اباعبدالله الحسین(ع)، اجازه نداد امر مقدس، نامقدس جلوه کند.
وی با اشاره به اینکه انسان تربیت شده قرآن و مکتب اهل بیت(ع) فردی محترم است، اضافه کرد: دینداری، وسیله، راه و انگیزه امام حسین(ع)، مقدس بوده است.
آیت الله رمضانی اظهار نمود: امام حسین(ع) به شیعیان درس تبری و تولی شناسی داده است؛ اگر کسی دشمن دین باشد باید با آن دشمن و اگر کسی دوست دین باشد باید با آن دوست بود.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دین انسان را عزیز، بالنده، عاشق، دلداده، هدفمند، عاقل، عابد، زاهد، شجاع، وفادار و ولایتمدار می کند.
وی تصریح کرد: گریه کردن بر حسین(ع) باید فکر، اندیشه و جامعه ما را اصلاح نماید.
آیت الله رمضانی ضمن اشاره به این که زنان ایرانی همیشه عفیف، پاکدامن، دلیر، شجاع و غیرتمند هستند، اضافه کرد: ما نمی خواهیم در جامعه برهنگی رواج پیدا کند و بی غیرتی در فرهنگ ایرانی وجود ندارد.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه پاک‎ترین خون ها برای این انقلاب ریخته شده است، خاطرنشان کرد: نقشه دشمن اینست که می خواهد ابتذال و ولنگاری در جامعه ترویج شود.
او در آخر یکی از خصوصیات نهضت حسینی را نهایت و اوج مظلومیت دانست و اظهار داشت: شهادت طفل شش ماهه، تازاندن اسب بر بدن ها، آتش زدن خیمه ها، اسارت زنان و کودکان و دریغ کردن از یک جرعه آب، نمونه ای از مظلومیت امام حسین(ع)، بستگان و یارانش در حادثه کربلا است.1402/05/04
08:04:15
5.0 / 5
264
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد