نور معرفت
در پی هتك حرمت به قرآن كریم در سوئد انجام شد:

نامه رئیس سازمان دارالقرآن کریم به وزارت امورخارجه

نامه رئیس سازمان دارالقرآن کریم به وزارت امورخارجه

به گزارش نور معرفت، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم طی نامه ای به وزیر امور خارجه، خواهان پیگیری جدی و فعالانه مبحث هتک حرمت قرآن کریم در سوئد شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، در متن این نامه آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان
وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام؛
نظر به اتفاق تأسف آور اخیر که منجر به توهین به کتاب مقدس مسلمین، آن هم با مجوز دولتی و اعلام از قبل و محافظت پلیس که در کشور سوئد گردید، پیشنهاد می شود مراتب مقابله به صورت هماهنگ با دیگر ملت ها و دولت های مسلمان و بلکه پیشاهنگ آنان انجام گیرد.
واضح است که این اعمال، تحت پوشش آزادی بیان، طرحی شیطانی و با طراحی گام به گام، با هدف «حساسیت زدایی» از مسلمین است. بنابراین عدم برخورد با هرکدام از این گامها، اساسا هزینه های بیشتری را به دنبال خواهد داشت. آن پیر سفر کرده و رهبر حکیم مان چه خوب اصل طراحی را در خشت خام دید و خواست تا سرِ چشمه به یک فتوا ببندد و سلمان رشدی ها را به همراه اربابانشان از این پروژه پشیمان نماید.
قرآن کریم و پیامبر اکرم صلوات الله ضد و علی آله، همواره در قلوب مسلمانان با احترام، با عظمت و مقدس خواهند بود؛ و هر ابوجهلی که نمی تواند این احترام را ببیند به سرنوشت همان ابولهب های تاریخ گرفتار خواهد شد؛ که: تبّت یدا ابی لهبٍ و تبّ. ما اغنی عنهُ ماله و ما کسب. (مسد، آیات ۱ و ۲)
سیاهی هم بر روی دولت هایی خواهد ماند که «وحید سعادت طلب» ها را به جرم آوردنِ نام حاج قاسم محدود می کنند و برای دیگری در مراسم قرآن سوزی گارد محافظت می نشانند!
شاید آمران این پروژه گام به گام، از دیدن سرعت، عمق و وسعت اثرگذاری قرآن به دستپاچگی افتاده اند که چنین تناقضاتی را به جان می خرند. پس بگذار عصبانی و دستپاچه باشند، و از این عصبانیت و برانگیختن خشم مسلمین بمیرند. قل موتوا بغیظکم (۱۱۹ آل عمران)
قرآن کریم به شهادت خود، هیچ باطلی را در ساحت مقدسش راه نداده و نخواهد داد (۴۲ فصلت) چه رسد به این حرکات سخیفِ واضح البطلان! منطق را باید با منطق جواب داد؛ در کجای دنیا اهانت، لگد و سخافت در برابرِ «سخن و منطق» به معنای آزادی بیان فهم می شود؟
هرکاری که با دهان باشد -چه رسَد به سوزاندن-، در منطق انسانی نمی گنجد -چه رسَد که حیوانات هم از انجام آن ابا دارند-. این گوی و این میدان، با دست و دهانشان هتاکی کنند ببینند می توانند به نور هدایت الهی صدمه ای برسانند!؟ یُریدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ (۸صف)
آنان که به دنبال گذشت از حق خدا هستند بدانند که این گام اول مسیر دشمن است و مبادا از خطوات شیطان تبعیت کنند.
انتظار از دستگاه فعال دیپلماسی نسبت به دولت های قبلی در دولت سیزدهم آن است که به درستی این پروژه را درک کرده و آنرا مایه آبروی ملت ایران در بین امت مسلمان قرار دهد و با کنش فعالانه و هوشمندانه خود، دشمن را از گامهای بعدی پروژه پشیمان گرداند.
والسلام علیکم
علی تقی زاده
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم.

.


1402/04/11
08:07:09
5.0 / 5
278
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد