نور معرفت

بنیاد فرهنگی البرز و بنیاد ملی نخبگان تفاهمنامه همکاری امضا کردند

بنیاد فرهنگی البرز و بنیاد ملی نخبگان تفاهمنامه همکاری امضا کردند

به گزارش نور معرفت، همزمان با شصت و یکمین سال تاسیس بنیاد فرهنگی البرز و در حاشیه برگزاری مراسم جایزه البرز ۱۴۰۲، تفاهمنامه همکاری مشترک درخلال بنیاد فرهنگی البرز و بنیاد ملی نخبگان به امضا رسید.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حیدر ارشدی؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز ضمن اشاره به انعقاد تفاهمنامه مزبور به منظور توسعه همکاریهای فیمابین اظهار داشت: این تفاهمنامه در جهت اجرایی سازی اقدام های ملی سند استراتژیک کشور در امور نخبگان به منظور تقویت و توسعه نظام شناسایی، هدایت، توانمندسازی و ارتقای نظام سیاستگذاری و مدیریت امور نخبگان و با هدف بکارگیری حداکثری از توانایی های نخبگان علمی جامعه و حضور فعال ایشان در چرخه‌ی خدمت به جامعه منعقد شده است.

دبیرکل جایزه البرز، مبحث این تفاهمنامه را همکاری در زمینه‌ی شناسایی و پشتیبانی از استعدادهای برتر (دانش آموزان، دانشجویان و طلاب) و سرآمدان علمی کشور (دانشمندان، مخترعان و فناوران)؛ و توسعه سازوکارها و بسترهای ارتباطی دو مجموعه بنیاد ملی نخبگان و بنیاد فرهنگی البرز به منظور افزایش تعامل و تسهیل در امور شناسایی، هدایت، توانمندسازی و زمینه سازی برای اثرگذاری اجتماع نخبگانی و تسریع در تبادل اطلاعات میان دو طرف، بیان کرد.

ارشدی، ترویج فرهنگ علم آموزی و تجلیل از مقام علم و عالمان و توسعه و تنوع بخشی در تعریف سطوح و حوزه های فعالیت نخبگانی و روش های شناسایی آنها را همچون مهم ترین اهداف این تفاهمنامه برشمرد و اظهار داشت: توسعه سازوکارهای حمایتی در زمینه های آموزشی، پژوهشی و مهارتی نخبگان و ارائه‌ی خدمات مورد نیاز برای انجام فعالیتهای فردی و گروهی و افزایش توانمندسازی نخبگان دارای توانایی تولید محصولات و خدمات باکیفیت در این تفاهمنامه، مورد تاکید و توجه قرار گرفته است تا با تشکیل انگیزه در جامعه نخبگانی در راه اعتلای علمی و فرهنگی کشور، موجبات آشنایی ایشان با سنت حسنه وقف و آثار آن در جامعه، بخصوص وقف در زمینه علم و فناوری را فراهم سازد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز در ادامه اضافه کرد: همکاری در تبلیغ و معرفی جایزه‌ی البرز و اطلاع رسانی فراخوان ثبت نام این جایزه در بین اجتماع نخبگانی؛ و تأثیرگذاری برگزیدگی در جایزه البرز بر اعطای تسهیلات ویژه‌ی دانشجویان و طلاب مستعد تحصیلی و دانش آموختگان برتر؛ همچون تعهداتی است که در این همکاری در دستور کار بنیاد ملی نخبگان خواهد بود. همینطور بر اساس این تفاهمنامه، بکارگیری نظام ارزیابی فعال و اجرای آن برای شناسایی مستعدان و سرآمدان در حوزه های تخصصی و تأمین امکانات و تمهیدات لازم برای مشارکت در انجام فعالیتهای مشترک همچون تعهدات بنیاد فرهنگی البرز است.

ارشدی در انتها ضمن اشاره به ارکان این تفاهمنامه اظهار داشت: به منظور اجرایی سازی تفاهمنامه، کارگروهی متشکل از نمایندگان دو بنیاد تشکیل و وظیفه تصمیم گیری در مورد روش اجرای برنامه های تعریف شده را برعهده دارند.

این تفاهمنامه که از آغاز سال ۱۴۰۲ اجرایی می شود، همزمان با شصت و یکمین سال تاسیس بنیاد فرهنگی البرز به امضای ناصر باقری مقدم؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و حیدر ارشدی؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز رسیده است.
منبع:

1402/03/04
12:33:23
5.0 / 5
162
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد