نور معرفت
مدیر كل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی :

غرب حیا و عفت را مانع رشد زن می داند اما ما خلاف آنرا ثابت کردیم

غرب حیا و عفت را مانع رشد زن می داند اما ما خلاف آنرا ثابت کردیم

به گزارش نور معرفت، حجت الاسلام صاحبقرانی در جمع بالاترین های مهرواره بانور اظهار داشت: در الگوی سومی که جمهوری اسلامی پایه گذاری کرده زن با رویکرد زنانه و با حفظ شئونات خود کنشگر اجتماعی می شود.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام هادی صاحبقرانی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در جمع بانوان برگزیده در مهرواره بانور، ضمن عرض خوشامدگویی به این بانوان، پیرامون الگوی سوم زن و هویت اجتماعی بانوان به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: انقلاب اسلامی در مقابل الگوهای شرق و غرب، پدیده سومی به حساب می آید که هرگاه به این پدیده سوم توجه شده توفیقاتی حاصل شده است.
️وی اضافه کرد: در الگوی اول، زن باید در جامعه حضور داشته باشد، اما نه بعنوان موجودی که زن است، بلکه به حالت مراوده در جامعه حضور دارد و بعنوان کالا تلقی شده است، ️چراکه زیرساخت غرب بر پایه اقتصاد است و به همه مسائل نگاه مادی دارد.
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی همینطور تصریح کرد: الگوی دوم شرق نیز یک زن منزوی در پس پرده است که اجازه کنشگری در فضای جامعه را ندارد.
حجت الاسلام صاحبقرانی افزود: در مقابل این دو الگو و نگاه، الگوی سومی را جمهوری اسلامی پایه گذاری کرده که در آن زن با رویکرد زنانه و با حفظ شئونات خود کنشگر اجتماعی می شود.
وی در ادامه عنوان کرد: غرب حیا و عفت رامانع رشد زن می داند اما ما در جمهوری اسلامی خلاف آنرا ثابت کردیم و نقشه آنها را نقشه بر آب کردیم.
حجت الاسلام صاحبقرانی سپس ضمن اشاره به برگزاری مهرواره بانور بیان داشت: در همین مهرواره بانور، بالغ بر ۳۰ هزار بانو که هرکدام از آنها حداقل یک کنش اجتماعی داشتند، شرکت کردند و همین مسائل است که معادلات غرب را بر هم زده است.
وی در انتها ضمن اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری پیرامون رسالت بانوان اظهار داشت: ایشان فرمودند نقشه ی جامع هویت زن در منطق اسلام اینست که مادر خوب، همسر خوب، مجاهد فی سبیل الله، در عین حال کدبانو، مدیر خانه، و در عین حال عابد و بنده ی خدای متعال باشد.


منبع:

1402/02/14
15:07:00
5.0 / 5
380
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد