نور معرفت

هجدهمین دوره طرح اسوه به کار خود تمام کرد

هجدهمین دوره طرح اسوه به کار خود تمام کرد

نور معرفت: هجدهمین دوره طرح اُسوه که از ۱۹ اسفندماه در شهر مقدس قم شروع شده بود، جمعه ۲6 اسفند پایان یافت و قاریان و حافظان شرکت کننده به شهرهای محل سکونت شان بازگشتند.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، هجدهمین دوره طرح اُسوه که از ۱۹ اسفندماه در شهر مقدس قم شروع شده بود، پایان یافت و قاریان و حافظان شرکت کننده به شهرهای محل سکونت شان بازگشتند. در این دوره، در بخش آموزشی، ۱۰۵ کلاس در موضوعات قرائت تحقیق، اقراء مقدماتی، حفظ قرآن کریم، مکالمه زبان عربی، اندیشه اسلامی و احکام دین، با تدریس ۱۹ نفر از اساتید اجرا شد. محفل انس با قرآن در حرم حضرت معصومه (س)، برنامه زیارتی در حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران، برنامه های تفریحی شامل: اسب سواری، قایق سواری، موتور سواری، تیراندازی با تفنگ، تیراندازی با کمان، زیپ لاین و برگزاری جُنگ شبانه بمنظور تقویت همفکری گروهی و زمینه سازی برای شکوفایی استعداد و خلاقیت اعضاء با طراحی و اجرای مسابقات مختلف، برنامه های نمایشی، استندآپ کمدی، گزارشگری و مجری گری، تولید سرودهای طنز انتقادی و ساخت کلیپ های صوتی و تصویری، از دیگر کارهای دوره هجدهم بود.
در کنار این اقدامات، به تناسب سن اعضا، جلساتی با حضور کارشناسان مبرز دینی، همچون حجج اسلام هادی زاده، وافی و اخوان با مطالبی از قبیل خودشناسی انجام شد که مورد استقبال قاریان و حافظان قرار گرفت. حضور قاسم رضیعی از قاریان و داوران بین المللی کشورمان و بیان تجربیات شخصی از توفیقات تحصیلی، شغلی و قرآنی خود از دیگر برنامه هایی بود که برای گروه جوانان اُسوه تدارک شد و با اقبال ایشان مواجه گردید. در روز پایانی این دوره، محمدتقی میرزاجانی، رییس طرح آموزشی-تربیتی اُسوه در جمع قاریان جوان طرح حضور یافت و ضمن مباحثه دو طرفه ای که انجام شد، تصمیماتی برای ادامه فعالیت این گروه که به زودی فارغ التحصیل خواهند شد گرفته شد. جلسه دیگری هم با حضور قاریان و حافظان نوجوان انجام شد که رییس و معاون طرح اُسوه، شنونده نقد و نظرهای ایشان بودند و در آخر توضیحاتی درباب نکات و سوالات مطرح شده ارائه کردند.
پایان بخش هجدهمین دوره طرح اُسوه، تقدیر از برگزیدگان آموزشی در نیم سال أخیر و برگزیدگان جُنگ شبانه بود. شایان ذکر است، طرح آموزشی-تربیتی قاریان و حافظان ممتاز نوجوان و جوان قرآن کریم (اُسوه)، از سال ۱۳۹۳ به همت جامعه فرهنگی قرآنی عصر و همکاری شورای عالی قرآن تاسیس شده و در امتداد تربیت نسلی نخبه و متدین از قاریان و حافظان مبلغ فعالیت می کند.


منبع:

1401/12/29
13:09:10
5.0 / 5
177
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد