نور معرفت
آیت الله جوادی آملی:

نپذیرفتن ستم، نشانه تربیت علوی است

نپذیرفتن ستم، نشانه تربیت علوی است

به گزارش نور معرفت، اصفهان آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: ستم را جز مردم ستم پذیر و فرومایه، احدی تحمل نمی کند، نپذیرفتن ستم نشانه تربیت علوی است، سنگ ستم را از هرجا که آمد برگردانید و شما مردم بزرگوار، این سنگ را برگرداندید.


امروز ۱۶ بهمن ماه، نخستین روز از «همایش بین المللی تربیت معنوی و سلامت معنوی از نظر امام علی(ع)» با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی، در مرکز همایش های پیامبر اعظم(ص) دانشگاه اصفهان انجام شد.
آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید در پیام تصویری که در این رویداد پخش گردید، اظهار داشت: ما نباید در محضر خدا خلاف نماییم، برای اینکه خدایی که امروز شاهد است، فردا داور خواهد بود و این دید علوی، انسان را مُوحد تربیت می کند.
وی با اعلان اینکه ما موظفیم که نه ستم نماییم و نه ستم بپذیریم، اضافه کرد: این مساله از بیانات امام علی(ع) است که ستم پذیر نباشید، چونکه برای استقلال و امنیت کشور لازم است.
آیت الله جوادی آملی افزود: ستم را جز مردم ستم پذیر و فرومایه، احدی تحمل نمی کند، نپذیرفتن ستم، نشانه تربیت علوی است، سنگ ستم را از هرجا که آمد برگردانید و شما مردم بزرگوار، این سنگ را برگرداندید.
وی با اعلان اینکه افراد عاقل، ظلم را تحمل نمی کنند، اشاره کرد: ما در راه نگهداری کشور باید بکوشیم و این عزت و جلال را حفظ نماییم.
این مرجع تقلید اشاره کرد: اگر قدرت پیدا کردید و نیازمندی به شما مراجعه کرد، او را ببینید و بشنوید، این نیازمند را خدا فرستاده است، در وضعیت فعلی که گرفتاری های اقتصادی وجود دارد مبادا نیازمندی که به شما مراجعه نموده است را رد کنید، در این شرایط اقتصادی همه باید در راه تولید بکوشیم و دست افتاده ای را بگیریم.
به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، در این همایش، اندیشمندان به ارائه تازه ترین تحقیقات و نظرات خود در حوزه سلامت و تربیت معنوی از نظر امام علی(ع) پرداختند.1401/11/17
13:16:13
5.0 / 5
463
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد