نور معرفت
یك كارشناس مسائل دینی:

حضرت زهرا(س) بزرگترین شخصیت در عرصه جهاد تبیین بودند

حضرت زهرا(س) بزرگترین شخصیت در عرصه جهاد تبیین بودند

به گزارش نور معرفت، یک کارشناس مسائل دینی اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را باید بنیانگذار جهاد تبیین بدانیم. ایشان در تمام دوران حیات شان، چه در تربیت فرزندان چه در زمان انحراف جامعه از امامت، نه فقط سکوت نکردند، بلکه با «جهاد تبیین» به میدان آمدند.


حجت الاسلام حامد چهارمحالی - محقق، پژوهشگر و کارشناس مسائل دینی- در گفت و گو با ایسنا در مورد شخصیت حضرت زهرا(س) به عنوان یکی از بزرگترین شخصیت های دینی و موثر در عرصه جهاد تبیین اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را باید بنیانگذار جهاد تبیین بدانیم و این سیره و جهاد الگو حضرت زینب سلام الله علیها در جهاد تبیین حادثه عاشورا بود.
وی افزود: در تغییر جریان نبوت به امامت در آن مقطع خاص نقش حضرت زهرا سلام الله علیها بی نظیر بود. در زمانی که امت اسلامی گرفتار انحرافی خاص شده و رهبری جامعه از مسیر امامت منحرف گشته و جریانی باطل، انحرافاتی در جامعه اسلامی ایجاد کردند، حضرت فاطمه زهرا(س) نه فقط سکوت نکردند، بلکه با «جهاد تبیین» به میدان آمدند.
بگفته این کارشناس مسائل دینی، باتوجه به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص لزوم جهاد تبیین، در رابطه با وظیفه امروز ما، جهاد تبیین بر همه افراد چه کسانی که دارای تریبون و حتی افرادی که توانایی تأثیرگذاری به کمترین شکل در این فضا را دارند، واجب است.
چهارمحالی اشاره کرد: رهبر معظم انقلاب در همین راستا فرمودند «امروز باید همه ما در میدان تبیین حرکت کنیم»؛ یعنی مسیر و جریانی که بنیانگذار و شروع کننده آن حضرت زهرا سلام الله علیها بودند و تا لحظه آخر عمر پر برکت خود در آن مسیر حرکت کردند و با بیان حقیقت برای خواص و مردم عادی اهتمام در زنده و بیدار کردن روح و جان مردم داشتند.
وی ادامه داد: حضرت زهرا سلام الله علیها رسالت دفاع از حق و حقیقت را به عهده گرفتند و بصورت آگاهانه و نه احساسی وارد جامعه شدند و به جهاد پرداختند و اگر این جهاد نبود جریان امامت در همان سقیفه پایان می یافت.
این کارشناس مسائل دینی بیان کرد: شیوه حضرت زهرا سلام الله علیها در جهاد تببین حضور و صحبت در صحنه های مختلف مانند مسجد، درب خانه خواص جامعه و در آخر وصیت نامه ایشان بود. وصیت نامه ای که برای بیدار کردن جان ها و توجه افکار مردم به حقیقت و عدم بهره برداری حاکمان سیاسی آن زمان از مراسم خاکسپاری پیکر مطهر و دفن آن حضرت بسیار مهم بود.
چهارمحالی اظهار داشت: حضرت زهرا سلام الله علیها در وصیت خود تاکید می کند که آقا امیرالمؤمنین علی مقابل السلام ولی برحق باید به وصیت نامه عمل کند و تشییع و دفن مخفیانه آن حضرت سیاستی بود که تا آن روز هیچ سیاستمداری به این صورت آگاهانه و با تدبیر عمل نکرده بود. این، روشی بکر و بی نقص در نشان دادن ظلم زمان بود.1401/10/24
14:55:31
5.0 / 5
440
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد