نور معرفت

نقش مهم آشوریان در همزیستی مسالمت آمیز میان پیروان ادیان در ایران

نقش مهم آشوریان در همزیستی مسالمت آمیز میان پیروان ادیان در ایران

به گزارش نور معرفت، رئیس مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ ها به همراه علی اصغر عامری، معاون مرکز و خانم زهرا رشیدبیگی، رئیس گروه گفت وگوی اسلام و مسیحیت ارتدوکس و پروتستان، خانم هایده رستم آبادی، رئیس گروه گفت وگوی اسلام با مسیحیت کاتولیک و یهودیت و خانم قنادزاده، رئیس گروه ادیان شرقی به مناسبت میلاد باسعادت حضرت عیسی مسیح(ع) و آغاز «سال نو میلادی ۲۰۲۳» در کلیسای مار گیورگیز که مقر اسقف اعظم مارنرسای بنیامین، اسقف اعظم کلیسای شرق آشوری ایران است، حضور بهم رساندند.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی اکبر ضیایی ضمن اشاره به همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف در ایران اظهار داشت: آشوریان در کنار برادران مسلمانشان در ایران همواره نقش مهمی را در همزیستی مسالمت آمیز میان پیروان ادیان و سازندگی ایران اسلامی ایفاء کرده اند.
رئیس مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ ها اضافه کرد: ما در گفت وگوهای دینی به دنبال موضوع هایی برای گفتگو هستیم که جزء دغدغه ها و چالش های زمان معاصر ماست. این موضوعات امکان دارد با دغدغه ها و سؤالاتی که در جوامع دیگر رخ می دهد، متفاوت باشد.
ایشان در ادامه با ذکر مثالی اظهار داشت: مسأله جوانان، سبک زندگی، دنیوی گرایی، وجود نمادهای شیطان پرستی، همجنس گرایی در غرب اهمیت دارد ولی شاید اینها مسائل اصلی ما نباشند و در عوض ما با چالش های دیگری مواجه باشیم. ما می توانیم در سایه همکاری و همفکری با یکدیگر، این چالش ها را شناسایی کرده و راهکارهایی برای آنها بیابیم.
ضیایی عنوان کرد: ما درصدد تهیه نظام نامه موضوع هایی از چالش های حال حاضر جامعه خودمان هستیم و می توانید مباحثی که در جوامع خودتان مساله است را به این مرکز منعکس کنید تا در نظام نامه جامعی که درحال تهیه است، لحاظ شود.
مارنرسای بنیامین، اسقف اعظم کلیسای شرق آشوری ایران هم در سخنانی، مطرح کرد: ما با همکاری مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ ها، اقدامات مهمی انجام دادیم. این مرکز هدف بسیار والایی دارد و در جهت دستیابی به این اهداف، تلاش و پشتکار فراوانی کرده است.
وی تاکید کرد: ما در ابتدا باید دغدغه ها و صدمه ها را شناسایی نماییم و سپس به دنبال پیدا کردن راهکارهایی برای آن باشیم.
اسقف اعظم مارنرسای بنیامین در ادامه به بعضی از پژوهش های درحال انجام در این جامعه پرداخت و تمایل خویش را برای همکاری با این مرکز ابراز کرد.
منبع:

1401/10/11
15:51:08
5.0 / 5
326
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد