نور معرفت
رئیس سازمان هیئات و تشكل های دینی خبر داد:

جشن حضرت زینب(س) در سراسر کشور

جشن حضرت زینب(س) در سراسر کشور

به گزارش نور معرفت، حجت الاسلام باباخانی با بیان خبر برگزاری جشن سراسری میلاد حضرت زینب کبری(س) اظهار داشت: امسال تصمیم بر این است که این جشن بزرگ بصورت سراسری در کل کشور و بصورت اجتماعات اجرا شود. البته به سبب همزمانی این جشن با بازی ایران و آمریکا در بعضی از نقاط کشور مراسم جشن با پخش مسابقه همراه خواهد بود.


حجت الاسلام مجید باباخانی -رئیس سازمان هیئات و تشکل های دینی- در گفت و گو با ایسنا درباره ی برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی در روزهای میلاد حضرت زینب (س) اظهار داشت: امسال تصمیم بر این است که این جشن بزرگ بصورت سراسری در کل کشور و بصورت اجتماعات برگزار گردد.
وی افزود: در تهران هیئت های مختلفی در بیش از 50 نقطه شهر این جشن را برگزار خواهند کرد که از این میان می توان به برنامه جشن میلاد حضرت زینب (س) در مجموعه فرهنگی سرچشمه تهران به عنوان برنامه شاخص اشاره نمود که برنامه مفصل و متنوعی خواهد بود.
رییس سازمان هیئات و تشکل های دینی تصریح کرد: در میان استانها نیز می توان خصوصاً برنامه های استانهای لرستان، خراسان شمالی، گلستان، زاهدان، فارس، آذربایجان شرقی و قزوین به عنوان اشاره نمود. در لرستان طبق سنوات گذشته حضور در بیمارستان ها و اهدای شاخه گل به پرستاران و همین طور دیدار خانواده های شهدای پرستار که در روزهای کرونا به فیض شهادت نایل شدند نیز در دستور کار قرار دارد.
حجت الاسلام باباخانی خاطرنشان کرد: در خراسان شمالی نیز در منطقه شیروان پنج مسجد و هیئت به مناسبت هفته بسیج و همین طور جشن میلاد حضرت زینب (س) برنامه های متنوعی را خواهند داشت. از جانب دیگر در اسفراین مراسم محوری ولادت حضرت زینب (س) در مهدیه این شهر با مشارکت هیئت های مذهبی و کانون مداحان برگزار می شود.
به نقل از ایشان، در زاهدان نیز اجتماع زنان عاشورایی مسجد حضرت زینب (س) در شب ولادت برنامه هایی را برگزار خواهند کرد. همین طور در زابل نیز هیئت یاس کبود در شب ولادت در مسجد امام خمینی (ره) برنامه های ویژه ای را برای مردم در نظر گرفته است.
رییس سازمان هیئات و تشکل های دینی تصریح کرد: در فارس نیز به احتمال زیاد جشن بزرگی در ورزشگاه حافظیه این استان برگزار می شود که همچنان منتظر مجوزهای لازم برای این امر هستیم. همین طور به خاطر همزمانی بازی ایران و آمریکا با جشن میلاد حضرت زینب (س) در هشت نقطه شهر پخش مسابقه فوتبال و جشن میلاد بصورت همزمان برگزار می شود.
حجت الاسلام باباخانی در ادامه ضمن اشاره به ویژه برنامه های آذربایجان شرقی نیز خاطرنشان کرد: در این استان همایش شورای هیئت های مذهبی کل استان، تجلیل از شوراهای پرستاری و پرستاران و همین طور برنامه جشن و سرور توسط هیئت های مذهبی برگزار می شود.
وی ادامه داد: در استان قزوین نیز در شب میلاد حضرت زینب (س) در ورزشگاه سه هزار نفری شهید بابایی جشن میلاد برگزار و سپس بازی ایران و آمریکا پخش خواهد شد.
بگفته این مقام مسئول، در استان گلستان امسال جشن مفصل میلاد حضرت زینب (س) برگزار می شود و مشابه برنامه های ذکر شده در تمامی استانها با کمیت و کیفیت های متفاوتی برگزار می شود.
منبع:

1401/09/07
14:04:52
5.0 / 5
432
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد