نور معرفت

حضور افتخاری 120 پزشک ایرانی در اربعین عراق

حضور افتخاری 120 پزشک ایرانی در اربعین عراق

به گزارش نور معرفت، ۱۲۰ پزشک ایرانی با حضور افتخاری در بیمارستان صحرایی، به زائرین ایرانی و دیگر کشورهای شرکت کننده در آیین پیاده روی و زیارت اربعین خدمات پزشکی ارائه کرده اند.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به عراق، رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین و هیأت همراه با حضور در بیمارستان صحرایی ابومهدی المهندس در راه نجف به کربلا با تقدیم هدایایی از کادر درمان این بیمارستان تجلیل نمود.
حجت الاسلام حمید احمدی در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت عرضه خدمات درمانی در این پیاده روی باشکوه از زحمات کادر درمان تشکر و تقدیر نمود. هدایایی از سوی مردم ایران به رئیس این بیمارستان اعطا شد و رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین، پرچم مزین به شعار اربعین سال جاری را به رئیس این بیمارستان تقدیم کرد.
رئیس بیمارستان ابومهدی المهندس هم که یک پزشک جوان عراقی بود، از حضور مسؤولان ایرانی در این مرکز درمانی تشکر کرد و اضافه کرد: ایرانیان در روزهای اربعین، در این بیمارستان کمک بسیار زیادی به ما کرده اند و از هفته گذشته ۱۲۰ پزشک ایرانی در کنار ما حضور دارند تا به زائرین و بیماران خدمات درمانی بدهند.
حضور در موکب عراقی «اللواء السادس کتائب جند الامام» در راه حله به کربلا و تقدیر و تقدیم هدایایی از جانب جمهوری اسلامی ایران، بخش دیگری از برنامه های شب گذشته کمیته فرهنگی ستاد اربعین بود.


رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین در این مراسم ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری، از زحمات موکب داران عراقی تقدیر نمود و اظهار داشت: عراقی ها همیشه به میهمان نوازی شهره بوده اند و این خصوصیت در روزهای اربعین حسینی به اوج خود می رسد.
مسؤول این موکب عراقی هم حضور زائرین ایرانی را در عراق حضور در کشور خودشان دانست و ضمن اشاره به کمک ایرانیان در شکست و نابودی داعش در عراق اظهار داشت: خون ایرانیان و عراقی ها، نه از زمان شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، بلکه از خیلی وقت قبل تر و در جریان مقابله با داعش در هم آمیخته است.
در این مراسم، پرچم مزین به شعار «انا من حسین» که شعار اربعین سال جاری است به برپاکنندگان این موکب عراقی تقدیم شد.
منبع:

1401/06/23
09:42:48
5.0 / 5
582
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد