نور معرفت
از سوی كمیته فرهنگی آموزشی اربعین؛

موکب داران عراقی تجلیل می شوند

موکب داران عراقی تجلیل می شوند

نور معرفت: به گزارش نور معرفت، موکب داران عراقی ازسوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین در کربلای معلی تجلیل می شوند.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر از کربلای معلی، سلسله برنامه ها و نشست های کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین سال جاری در ۱۰ نوبت و در شهرهای نجف اشرف و کربلای معلی برگزار می گردد.

در جریان این برنامه ها، نشستی با عنوان «اربعین و فرهنگ و معارف علوی» روز یکشنبه ۱۴ صفر در نجف اشرف برگزار می شود.

این برنامه با مشارکت دانشگاه امیرالمومنین (ع) اهواز و بنیاد بین المللی اربعین، از ساعت ۹ به وقت محلی، در حرم صافی صفای نجف اشرف برگزار می شود.

همینطور آئین تجلیل از موکب داران حسینی، روز دوشنبه ۱۵ صفر از ساعت ۱۶ به وقت محلی و با همکاری بنیاد فرهنگی اربعین و بنیاد بین المللی اربعین در محل سالن همایش های هتل قریشی در کربلا برگزار می گردد.

روز سه شنبه ۱۶ صفر هم از ساعت ۹ به وقت محلی، نشست «انا من حسین (ع)» از جانب سازمان بسیج اساتید و از ساعت ۱۶ هم نشست «زینب کبری استمرار نهضت حسینی» توسط کارگروه بانوان ستاد فرهنگی اربعین در همین محل ترتیب خواهد یافت.

«اربعین و مدنیت جدید» هم عنوان نشستی است که روز چهارشنبه ۱۷ صفر از ساعت ۹ به وقت محلی، به همت دانشگاه امام حسین (ع) کربلا، نقابه و بنیاد بین المللی اربعین برگزار می شود.

و اما برنامه های ستاد فرهنگی اربعین در کربلای معلی، روز پنجشنبه ۱۸ صفر، بدین قرار است: نشست «اربعین و مقاومت اسلامی» از ساعت ۹ به وقت محلی، با مشارکت دانشگاه های کرمان، گروه مقاومت کمیته فرهنگی و دبیرخانه احزاب مقاومت، مراسم «تکریم خانواده های شهدا» از ساعت ۱۶ و برگزاری «شب شعر» عاشورایی پس از نماز مغرب به همت گروه شعر و ادب ستاد و بنیاد بین المللی اربعین.

در روز جمعه ۱۹ صفر هم از ساعت ۹ به وقت محلی در کربلای معلی، نشست «اربعین و تمدن نوین اسلامی» به همت معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار می شود.

آخر بخش برنامه های ستاد فرهنگی اربعین هم در کربلای معلی، «محفل قرآنی» با حضور تعدادی از قاریان کشور خواهد بود که روز جمعه پس از نماز مغرب برگزار می شود.


منبع:

1401/06/19
14:50:23
5.0 / 5
505
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد