نور معرفت

بیانیه مرکز اسلامی هامبورگ در پی اهانت به ساحت قرآن

بیانیه مرکز اسلامی هامبورگ در پی اهانت به ساحت قرآن

به گزارش نور معرفت به گزارش نور معرفت، مرکز اسلامی هامبورگ در بیانیه خود آورده است: ما ابراز همبستگی خیلی از مسلمانان و غیرمسلمانان دریافت می نماییم، سیاستمداران باید موضع بگیرند، عاملان نیز باید از نظر قانونی پاسخگو باشند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، یکشنبه حدود ۱۰ نفر که پرچم هایی منقش به شیر و خورشید را در دست داشتند در مقابل مرکز اسلامی شهر هامبورگ آلمان در اقدامی شنیع به ساحت نورانی قرآن کریم جسارت نمودند. پلیس آلمان با حضور در محل هیچ اقدامی برای جلوگیری از این عمل که برمبنای قوانین این کشور نیز ممنوع می باشد، انجام نداد و فقط نسبت به گرفتن فیلم و عکس مبادرت نمود.
جسارت کنندگان به ساحت قرآن کریم همین طور در روزهای عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با هدف تحریک احساسات پاک مسلمانان ضمن رقص و پایکوبی در محل، شعارهایی اهانت آمیز به بزرگان دین و مسئولین جمهوری اسلامی ایران سر دادند. در همین راستا مرکز اسلامی هامبورگ بیانیه را منتشر نمود که بدین شرح است:
روز شنبه ۶ آگوست ۲۰۲۲ تعداد انگشت شماری از مردم با حضور گسترده پلیس ساعت ۱۸ در مقابل مسجد امام علی هامبورگ تجمع کردند. در این مراسم، در کنار توهین ها و توهین های آشکار به اسلام، پیامبر اسلام، نوه اش امام حسین (علیه السلام) و مسلمانان، قرآن کریم پاره، سوزانده و پایمال شد. تا این حد، این امر در جمهوری فدرال آلمان تازگی دارد و باید به شدیدترین وجه ممکن محکوم شود.
این گروه سال هاست در مقابل یک کلیسا دست به تظاهرات و توهین می کنند. حالا آنها به گونه ای بی سابقه نقاب از خودرا آشکار کرده اند.
با وجود انفجار سیاسی و حضور پلیس، آنها بزرگترین حرم مسلمانان، کلام چاپ شده خدا را به آتش کشیده اند. همزمان در مسجد امام علی (ع) مراسمی با بیش از هزار بازدیدکننده انجام شد که با اختلال بیشتری مواجه گردید. باتوجه به تاریخ اخیر سوزاندن قرآن در اسکاندیناوی، ما با مشکل بزرگ تری روبرو می باشیم. با واکنش عاقلانه و همسطح مدیریت مرکز اسلامی هامبورگ (IZH) و بازدیدکنندگان، می توان از اغتشاشات جلوگیری کرد. اذهان مسلمانان در سراسر آلمان و در سطح بین المللی متزلزل است. بدین سبب آرامش عمومی از همه جنبه مختل شد. ما ابراز همبستگی خیلی از مسلمانان و غیرمسلمانان دریافت می نماییم.
ما از عموم مردم تقاضا داریم. سیاستمداران باید موضع بگیرند. عاملان باید از نظر قانونی پاسخگو باشند. همانطور که اگر کتاب مقدس در مقابل کلیسا یا کنیسه سوزانده شود محکوم است، سوزاندن قرآن نیز محکوم است.
به خصوص باتوجه به تاریخ مشترک ما در آلمان، کتاب سوزی عنصر اعتراض نیست. این نماد یهود ستیزانه است و در جامعه ما جایی ندارد. حداکثر در این مرحله انتظار داشتیم حساسیت بیشتری داشته باشند و جلوی افسران پلیس گرفته شود. در این مرحله، ما خواهان شفاف سازی و بررسی کتبی از پارلمان هامبورگ هستیم. ما همین طور تاکید می نماییم که برای صلح در هامبورگ و آلمان و مقابل اسلام هراسی و یهودی ستیزی با هم می ایستیم.
جایی که کتاب ها را می سوزانید، در نهایت مردم را می سوزانید.» (هاینریش هاینه)
مرکز اسلامی هامبورگ (IZH)


منبع:

1401/05/20
21:35:58
5.0 / 5
596
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد