نور معرفت
شایعه حذف دو هیئت رد شد؛

توضیح مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد مورد یک خبر

توضیح مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد مورد یک خبر

به گزارش نور معرفت مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد خبر محدودیت یا حذف دو هیئت بری اجرای عزاداری که در شبکه های اجتماعی انتشار یافته بود را رد کرد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام علیرضا نجیمی به دنبال انتشار خبری در خصوص محدودیت و یا حذف دو هیئت برای اجرای عزاداری عنوان کرد: به استحضار مردم شریف دارالعباده یزد می رساند تمام هیئت های عزاداری استان درحال فعالیت و اجرای مراسم نوحه خوانی و سینه زنی در حسینیه ها و تکایا هستند و فعالیت خویش را هم در فضای مجازی منتشر می کنند.
وی اظهار داشت: هیئاتی که تمایل دارند اجرای آنها در پخش زنده شبکه سیمای استانی پوشش داده شود، باید با عنایت به شرایط و معیارهای سازمان صدا و سیما از قبل هماهنگی های لازم را با سازمان تبلیغات اسلامی و صدا و سیمای استان داشته باشند.
نجیمی افزود: از بین بیشتر از ۷۰ هیئت عزاداری که هماهنگی لازم را برای اجرا در پخش زنده انجام داده اند صرفا دو هیئت باوجود این که درخواست پوشش پخش زنده دارند، از انجام این هماهنگی ها پیش از اجرا، امتناع می کنند که به طور طبیعی در برنامه پخش زنده قرار نگرفته اند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد بیان نمود: بر این اساس شایعه ایجاد محدودیت و ممنوعیت برای فعالیت دو هیئت عزاداری در یزد به کلی تکذیب می شود ضمن این که این دو هیئت در روزها و شبهای گذشته در مراسم گوناگونی در حسینه ها و تکایا اجرا داشته اند.
وی از مردم نجیب دارالمومنین یزد و هیئات عزاداری و عزاداران حسینی که در زنده نگهداشتن آئین های اصیل عزاداری یزد و پاسداشت فرهنگ و هدف قیام سیدالشهدا ضد السلام تلاش می کنند، تشکر و قدردانی کرد.


منبع:

1401/05/17
22:43:03
5.0 / 5
500
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد