نور معرفت
در گزارش نور معرفت مطرح شد؛

برگزاری اولین رویداد نقاشی خط تحت عنوان عاشقی در تهران

برگزاری اولین رویداد نقاشی خط تحت عنوان عاشقی در تهران

به گزارش نور معرفت کارشناس اداره نقاشی دیواری سازمان زیبا سازی تهران نخستین رویداد نقاشی خط (کالیگرافی) اظهار داشت: این رویداد تحت عنوان عاشقی به همت سازمان زیبا سازی شهر تهران درحال برگزاری است.محمد رضا شرایلی کارشناس اداره نقاشی دیواری سازمان زیبا سازی تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد برگزاری نخستین رویداد نقاشی خط (کالیگرافی) اظهار داشت: این رویداد تحت عنوان عاشقی به همت سازمان زیبا سازی شهر تهران درحال برگزاری است.
وی اضافه کرد: در این رویداد بیشتر از ۱۶۰ تیغه علامت منقش به القاب اباعبدالله الحسین (ع) طراحی و در میدان شهدای هفتم تیر به معرض نمایش گذاشته شد، این تیغه علم های طراحی و نقاشی شده، در ۲۲ منطقه پایتخت و همینطور در هیئات و تکایا نصب و تا اربعین حسینی باقی خواهند ماند.

این کارشناس بیان نمود: برای برگزاری این رویداد ابتدا فراخوان عمومی داده شد تا هنرمندان در حوزه نقاشی خط طرح های خویش را برای تیغه علم های فلزی به دبیرخانه ارسال نمایند.
شرایلی افزود: در این فراخوان ۶۰ هنرمند آثار خویش را ارسال کردند و از میان آثار ارسالی ۱۰۰ طرح پذیرفته شد.
وی در انتها تصریح کرد: تعداد زیادی از تیغه ها در نگارخانه برگ و تعدادی هم در میدان هفت تیر نصب شده است. هنرمندان طی یک هفته طرح های خویش را با دست روی تیغه ها اجرا کردند.منبع:

1401/05/12
08:35:38
5.0 / 5
568
تگها: اربعین , هنر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد