نور معرفت

نشست هماهنگی دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاهها انجام شد

نشست هماهنگی دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاهها انجام شد

نور معرفت: نشست هماهنگی دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاهها اجرا شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، در این جلسه که بامداد امروز با حضور بیشتر از ۷۰ نفر از نمایندگان دستگاه ها و در محل ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد، حاضران درباره چگونگی اجرای قانون حجاب و عفاف در دستگاه ها و چالش های پیش روی آن بحث و تبادل نظر کردند.
سیدمحمد صالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی منکر در این جلسه، ضمن اشاره به ضرورت جلب اعتماد مردم برای اجرای صحیح قانون حجاب و عفاف در دستگاههای دولتی اظهار داشت: «مردم از نگاههای دوگانه خسته شده اند و این اعتراض ها را به ما هم منتقل می کنند. وقتی از یک سو، خبرها را درباره اجرای قانون حجاب و عفاف می شنوند و از سویی دیگر، می بینند که طبق اعلام مسؤلان ناجا، ۴۱ درصد از توبیخ شدگان در حوزه حجاب و عفاف، از کارمندان دولتی و دستگاههای حکومتی بوده اند، در واقع با دوگانگی مواجه می شوند.»
وی ادامه داد: برای به ثمررسیدن قانون حجاب و عفاف، باید اعتماد عمومی جلب شود و برای حصول این اعتماد، باید از خودمان یعنی نهادهای دولتی و حاکمیتی شروع نماییم و شعارهای بی محتوا و بی عملی و ترک فعل دستگاه هایی مانند صدا و سیما و وزارت گردشگری در این مورد مهم فرهنگی به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.
هاشمی گلپایگانی ضمن اشاره به اینکه در مباحث فرهنگی همچون عفاف و حجاب، جنگی تمام عیار در جریان است، تصریح کرد: لازمه پیروزی در این جنگ، روحیه جهادی، ورزندگی، توکل و عقلانیت است. ازاین رو با این ابزار باید پیش روی نماییم و اگر مطابق قانون عمل نکنیم نیز، متخلف هستیم.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دبیران ستاد در دستگاه ها را بازوهای اجرایی قوانین و سیاست های ستاد دانست و از حاضران خواست تا با قوت، جدیت و تکیه بر قانون، کار خویش را در حوزه عفاف و حجاب در دستگاههای دولتی پیش ببرند و ستاد را در برخورد با سهل انگاران و متخلفان، حامی خود بدانند.
در این جلسه، همینطور جعفر صادق منش قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، از صدورکارنامه دستگاههای مختلف در اجرای قانون عفاف و حجاب، همزمان با ۲۱ تیرماه و روز ملی حجاب و عفاف اطلاع داد.
وی ادامه داد: در ویژه برنامه قرارگاه ۲۱ تیر که در همین روز برگزار می شود، ضمن دعوت از تمامی دبیران دستگاه ها، رتبه و وضعیت حجاب آن دستگاه و هم کیفیت اجرای قانون حجاب و عفاف هم با عرضه مستندات مربوطه، به آنان و مقام های نظارتی و مسئول داده خواهد شد.
صادق منش ضمن اشاره به نام گذاری «قرارگاه ۲۱ تیر» اضافه کرد: توجه ویژه به واقعه ۲۱ تیرماه و سالروز کشتار وحشیانه مردم و شهادت مظلومانه مردم در قیام مسجد گوهرشاد در کنار لزوم فرهنگ سازی درباره پاسداشت شهدای حجاب و عفاف، سبب شد تا نام این قرارگاه، از این روز تاریخی و پرارزش وام گرفته شود.
منبع:

1401/03/31
18:53:27
5.0 / 5
378
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد