نور معرفت
انجم شعاع :

بیشتر از دو هزار موسسه در اطلس جامع موسسات قرآنی ثبت شده اند

بیشتر از دو هزار موسسه در اطلس جامع موسسات قرآنی ثبت شده اند

به گزارش نور معرفت محمد انجم شعاع مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل های قرآن و عترت کشورگفت: در اپلیکیشن اطلس جامع قرآنی دو هزار و۳۴۰ موسسه اطلاعاتشان در سامانه بارگذاری شده است.محمد انجم شعاع مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد رونمایی از اطلس جامع قرآنی اظهار داشت: اطلس جامع قرآنی کشور یکی از نیازهای جدی و مهم اتحادیه کشوری است که از آغاز شکل گیری اتحادیه مدغم به دنبال راه اندازی آن بودیم.
وی افزود: اطلاعات بسیار پراکنده و زیادی در اختیار ما قرار داشت. در واقع فهرست زیادی از مؤسسات فعال و غیر فعال در اختیار اتحادیه کشوری قرار گرفت. اتحادیه کشوری نیازمند اطلاعات پایه ای بود که بتواند نسبت به حمایت، پشتیبانی و برنامه ریزی آتی از آن بهره برده و اطلاعات موجود از قابلیت لازم و یا واقعی بودن آمار برخوردار نبود.
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت کشور افزود: از این حیث مشکل اول فقدان آمار و اطلاعات بود و از طرفی برای آنکه مخاطبان مؤسسات قرآنی با سرعت بتوانند به اطلاعات دیگر مؤسسات قرآنی دست پیدا کرده و متناسب با تخصص و نیازشان به نزدیک ترین مؤسسه دست یابند، لزوم شکل گیری اطلس قرآنی را مضاعف می ساخت.
وی با اشاره بر این که برخی از دستگاه ها سامانه و سایتی از اطلاعات مؤسسات مجوز دار در سالهای گذشته تشکیل و پشتیبانی کردند، اضافه کرد: اما همچنان به معنای وجود یک اپلیکیشن مورد نیاز این لزوم محسوس بود. با اینکه در وزارت ارشاد، سامانه حمد تعریف شده و مسؤلان معتقدند که اطلس مؤسسات در این سامانه موجود است. قرار بود سامانه حمد به صورت صددرصدی به اتحادیه واگذار شود که بعد از رایزنی های عدیده این امکان فراهم نشد.
وی افزود: با تأیید هیأت مدیره در خصوص انجام این مهم با تلاش جدی ستاد اتحادیه کشور و همراهی اتحادیه های استانی ویرایش صفر آن در سال ۱۴۰۰ در معاونت قرآن و ویرایش اول آن در جلسه اخیر شورای توسعه رونمایی گردید. هفتاد درصد اطلاعات مؤسسات همچون اطلاعات عمومی و مکانی با قابلیت جستجوی دقیق و پیدا کردن مؤسسه از راه مکان نما فراهم گشته است.
انجم شعاع اظهار داشت: در ویرایش های بعدی اطلس ارتقای بهتری پیدا خواهد نمود و اطلس قرآنی با پوشش متخصصین قرآنی به اتمام خواهد رسید که در کافه بازار قابل دستیابی و نصب است. در آینده نزدیک علاوه بر تکمیل مؤسسات قرآنی باید بخشی از مربیان قرآنی جهت کلاس های محدود تر و متناسب با درخواست کنندگان کلاس ها اطلاعات در سامانه بارگذاری شود.
وی در انتها اظهار داشت: امیدوارم این کار مبنای اطلس جامع قرار گیرد و بقیه دستگاه ها از اطلس مشابه پرهیز کنند و در آینده ای نه چندان دور اطلس مؤسسات قرآنی به اطلس جامعی تبدیل خواهد شد. تا کنون از سه هزار و ۳۱ مؤسسه، دو هزار و ۳۴۰ مؤسسه قرآنی اطلاعاتشان در سامانه بارگذاری شده و باقی مؤسسات مرتبط هم بعضی از مؤسسات نیمه فعال است. در مجمع عمومی که در آینده ای نزدیک برگزار خواهیم کرد، مبنای دعوت ما اطلاعات مؤسسات استانی است که در این اپلیکیشن بارگذاری شده است. علاقه مندان برای دریافت این اپلیکیشن می توانند از این لینک اقدام نمایند.


منبع:

1401/03/03
14:59:01
5.0 / 5
490
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد