نور معرفت
آیت الله العظمی نوری همدانی:

مردم ورامین در تاریخ سابقه ای دارند که در حافظه تاریخی انقلاب اسلامی بسیار والا و با ارزش است

مردم ورامین در تاریخ سابقه ای دارند که در حافظه تاریخی انقلاب اسلامی بسیار والا و با ارزش است

به گزارش نور معرفت از تهران مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: مردم ورامین در عرصه دفاع از نهضت اسلامی پیشقدم بوده و همواره در کارهای خیر پیشگام هستند و باید مردم این منطقه این روحیه را حفظ کنند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی بعدازظهر پنجشنبه ۲۹ اردیبشهت ماه در دیدار با اعضای ستاد ۱۴ و ۱۵ خرداد ورامین که در آستانه قیام تاریخی مردم ورامین در ۱۵ خرداد شکل گرفت، تصریح کرد: مردم ورامین در تاریخ سابقه ای دارند که در حافظه تاریخی انقلاب اسلامی بسیار والا و با ارزش است، شما پیش قدم هستید و به خاطر همین اجر و حرمت بالایی در درگاه الهی دارید.
وی ادامه داد: شما مردم ورامین در کارهای خیر همیشه پیش قدم هستید و خیلی زحمت کشیدید و تلاش کنید این حال و هوا را باوجود تهدیدات دشمن حفظ کنید.
نوری همدانی به حرکت تاریخی امام خمینی (ره) در شکل گیری انقلاب اسلامی اشاره نمود و اظهار نمود: قیام امام خمینی (ره) از مقدمات ظهور حضرت مهدی (عج) است، کتاب های امام باید همیشه مورد مطالعه قرار گیرد و صحیفه نور ایشان واقعاً نورانی است.
این مرجع عالیقدر جهان اسلام افزود: امام خمینی (ره) معتقد بودند انقلاب را زاغه نشینان و گود نشینان به وجود آوردند؛ چون که آن روزها همین ها به میدان رفتند خیلی سخت بود و همین ها بودند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به قصد سهم خواهی از امام چیزی را طلب نکردند.
وی خصوصیت های مختلف امام خمینی (ره) را برشمرد و بیان نمود: عدل، ظلم ستیزی، نبودن در جهل و فقر ستیزی از شاخصه های انقلاب اسلامی در کلام و اندیشه های امام بود که کهنه نمی گردد چون دین اسلام حق است و حق کهنه شدنی نیست.
مرجع تقلید شیعیان در مورد مساله گرانی در کشور اظهار داشت: مساله فقر باید ریشه کن شود و این جراحی اقتصادی بسیار کار خوبی است و در این خصوص مسئولین باید زندگی خویش را هم تراز مردم کنند و نظر امام راحل هم این گونه بود.
معظم له در انتهای سخنان خود خاطرنشان کرد: دشمن شناسی خویش را باید هر لحظه به روز نماییم چون آنها هر روز به مکر و حیله جدیدی چنگ می زنند تا مردم ما را ناامید کنند.
قابل ذکر است که در این دیدار رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن اشاره به خاطره به یاد ماندنی سفر ایشان به ورامین از مواضع پرارزش معظم له در مقاطع حساس انقلاب تجلیل نمود.
امام جمعه موقت ورامین حماسه همیشه ماندگار ۱۵ خرداد را افتخار این دیار دانست و اضافه کرد: جوانان ورامینی در دیماه ۸۸ هم این ولایتمداری خویش را به نمایش گذاشتند.
منبع:

1401/03/02
11:40:01
5.0 / 5
485
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد