نور معرفت
گزارش نور معرفت؛

حرکت خودجوش جوانان جهادی در تبریز

حرکت خودجوش جوانان جهادی در تبریز

نور معرفت: پویش دیوارنویسی لبیک یا مهدی به همت جوانان تبریزی از سال قبل شروع شده و هم اکنون با حک شدن لبیک یا مهدی در 50 نقطه، شهر تبریز رنگ و بوی مهدوی گرفته است.خبرگزاری مهر، گروه استان ها- آناهیتا رحیمی: این روزها، نوشته لبیک یا مهدی در هر کوی و برزنی در کلانشهر تبریز، به چشم می خورد و این همت جوانان تبریزی است که گرد هم آمده اند تا یک زیبایی بصری را در سطح شهر به ارمغان آورند.
پویش دیوارنویسی لبیک یا مهدی، از سال قبل فعالیت خودرا آغاز نموده و تا حالا در ۵۰ نقطه شهر، انجام یافته است و در ایام جمعه دل به کار می دهند تا شهر، رنگ و بوی مهدوی به خود بگیرد.
پویش دیوار نویسی مهدوی در کلانشهر تبریز
معاون فرهنگی آموزشی بنیاد مهدویت در استان آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بنیاد حضرت مهدی (عج) یا همان بنیاد مهدویت که سال ها قبل توسط استاد قرائتی و با رهنمود مقام معظم رهبری تأسیس شده و سپس این مرکز مهدوی در تمامی استانها قرار گرفته است و بنیاد مهدویت استان آذربایجان شرقی نیز سال هاست در تبریز، کارهای خودرا آغاز نموده است.

حجت الاسلام والمسلمین اصغر دژبان افزود: اساس کار بنیاد مهدویت در هر شهری، انجام کارهای بر زمین مانده مهدویت و عمق بخشیدن به مباحث مهدوی در جامعه است و علاوه بر همکاری با ادارات و نهادهای مردمی در ارتباط با مهدویت، این بنیاد در چندین شاخه فعالیت خودرا شروع نموده است.
وی اضافه کرد: کلاس های مقدماتی و تکمیلی مهدویت که ۱۶ درس در این کلاس ها، تدریس می شود و ۷ دوره در این چند ماه اخیر نیز برگزار شده است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد مهدویت در استان آذربایجان شرقی بیان کرد: زمینه اجرای کلاس های تربیت مربی مهدویت برای تربیت و آماده سازی مربی مهدوی و هم چنین، کلاس های تربیت کودک مهدوی برای تربیت مربی بمنظور کار با کودکان پیرامون مبانی مهدوی آماده شده و این دوره ها در اسفند ماه سال جاری و سپس پس از ماه مبارک رمضان نیز، انجام خواهد شد.
وی اظهار داشت: سه شنبه های مهدوی که در تبریز، رونقی نداشت بار دیگر احیا شده و هم اکنون، بیش از ۲۵ نقطه تبریز، این برنامه اجرا می شود که این برنامه، برای یاد آقا امام زمان (عج) در جامعه و ارتباط گیری با افراد کف جامعه است.

دژبان بیان کرد: پویش جمعه های آل یاسینی که برای احیای قرائت زیارت آل یاسین در مساجد و محافل می باشند که به لطف الهی این امر، در ۴۰ مسجد اجرا می شود و برای برنامه دعای ندبه نیز، این امر تازه شروع شده است.
وی اضافه کرد: پیاده روی های مهدوی برای یاد آقا امام زمان (عج) در جامعه و همراهی و یک دل شدن مؤمنین به ویژه مؤمنین اهل نماز جمعه در دعای فرج پیش از خطبه های نماز جمعه که حدود یک ساعت پیش از خطبه های نماز جمعه از مسیر راهپیمایی و پیاده روی با پرچم های مهدوی و ذکر دعای فرج به سمت مصلی انجام می شود.
معاون فرهنگی آموزشی بنیاد مهدویت در استان آذربایجان شرقی افزود: گروهی از جوانان که شوق انجام اقداماتی در ارتباط با آقا امام زمان را داشتند در قالب یک گروه گرد هم آمده اند و در نهایت، پویش دیوار نویسی مهدوی را انتخاب نموده اند.

حجت الاسلام و المسلمین اصغر دژبان افزود: متأسفانه نماد و المان مهدوی در کلانشهر تبریز وجود ندارد و حتی میادینی به نام حضرت مهدی (عج) نامگذاری نشده است و به جز دو مورد، حتی خیابانی به نام آقا امام زمان وجود ندارد.
گروهی از جوانان که شوق انجام اقداماتی در ارتباط با آقا امام زمان را داشتند در قالب یک گروه گرد هم آمده اند و در نهایت، پویش دیوار نویسی مهدوی را انتخاب نموده اند
وی اضافه کرد: بر این اساس عده ای از جوانان تصمیم گرفتند تا با حک کردن لبیک یا مهدی در کوچه و خیابان های کلانشهر تبریز، توجه مردم را به این حقیقت بی همتا جلب کنند که ظهور موعود، آرزوی همه انبیا و خوبان و صالحان در طول تاریخ بوده است.
معاون فرهنگی آموزشی بنیاد مهدویت در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: این فعالیت، از سال قبل شروع شده است و پس از آغاز، جلساتی با بنیاد مهدویت نیز انجام شد تا تمامی این فعالیت ها، زیر نظر بنیاد مهدویت استان آذربایجان شرقی صورت گیرد.
وی بیان کرد: اقدامات انجام گرفته با هزینه های شخصی و همکاری بنیاد مهدویت استان آذربایجان شرقی انجام می گیرد.
معاون فرهنگی آموزشی بنیاد مهدویت در استان آذربایجان شرقی بیان کرد: بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) که سال ها پیش توسط حجت الاسلام قرائتی پایه گذاری و تأسیس شده است و الان بنیاد مهدویت در تمام استانها شعبه دارد و همیشه مشتاق عزیزانی است که خواهان فعالیت برای آقا امام زمان می باشد.
فعالیت اعضای گروه در ایام جمعه
دژبان اضافه کرد: دیوارنویسی مهدوی به سبب سختی کار، تنها با همکاری آقایان و در ایام جمعه شروع شده است و تعداد اعضای گروه نیز گاهی تغییر می یابد.
وی اظهار داشت: به سبب همکاری بنیاد مهدویت استان آذربایجان شرقی مشکلات خاصی دراین زمینه وجود ندارد و تنها مشکل موجود، سختی کار در مناطقی است که برای این پویش دیوارنویسی انتخاب می شود و جوانان و مهدی یاوران واقعاً در این امر، سربازی و جهاد می کنند.
دیوارنویسی لبیک یا مهدی در ۵۰ نقطه کلانشهر تبریز
معاون فرهنگی آموزشی بنیاد مهدویت استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: دیوار نویسی لبیک یا مهدی، تا حالا در ۵۰ نقطه کلانشهر تبریز، انجام گرفته است.
دیوار نویسی لبیک یا مهدی، تا حالا در ۵۰ نقطه کلانشهر تبریز، انجام گرفته است
دژبان اظهار داشت: اصلی ترین هدف، امکان پذیر ساختن زمینه برای افراد مشتاق فعالیت در این پویش بود و بر این اساس افراد مشتاق دنبال اقدامی بودند که برای بازه زمانی طولانی در سطح شهر باقی بماند و علاوه بر آن، تأثیر گذار باشد.
وی توضیح داد: متأسفانه در خیلی از شهرها اقدامات خاصی بصری برای حضرت مهدی (عج) انجام نیافته است که کلانشهر تبریز نیز از این قضیه مستثنی نیست.

لزوم همکاری بنیاد مهدویت با پویش ها در تمامی استان
معاون فرهنگی آموزشی بنیاد مهدویت استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: پویش دیوارنویسی لبیک یا مهدی، هم اکنون در بعضی از شهرهای بزرگ و کوچک اجرا می شود ولی کاش، این پویش و هر پویش مهدوی دیگری با همکاری بنیاد مهدویت آن استان انجام پذیرد که بطور قطع برکات خاص خودرا خواهد داشت.
متأسفانه در خیلی از شهرها اقدامات خاصی بصری برای حضرت مهدی (عج) انجام نیافته است
دژبان اضافه کرد: بی گمان، امامت ادامه نبوت است و بدون توجه به حضرت مهدی (عج)، پیشرفت و حرکتی در کار نخواهد بود.
وی در آخر اظهار داشت: اگر به دنبال قدم گذاشتن در راه سعادت هستیم، باید کاری را برای حضرت مهدی (عج) شروع نماییم و همیشه ادامه دهیم چونکه برکات آنرا در زندگی خود شاهد خواهیم بود؛ یعنی یک کار مهدوی را هر چند ساده و راحت شروع نماییم و تا زنده هستیم آنرا ادامه دهیم.
پویش دیوارنویسی لبیک یا مهدی، پویشی است که توسط جوانان تبریزی از سال قبل شروع شده است و تا حالا در ۵۰ نقطه شهر، انجام یافته است.
منبع:

1400/12/03
20:44:55
5.0 / 5
531
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد